Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 25. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Soud potvrdil pokutu 300.000, kterou dal ÚOHS katastrálnímu úřadu

Soud potvrdil pokutu 300.000, kterou dal ÚOHS katastrálnímu úřadu

Soud potvrdil pokutu 300.000, kterou dal ÚOHS katastrálnímu úřadu

23.11.2016 11:22, Zdroj: ČTK

Brno - Krajský soud v Brně potvrdil pokutu 300.000 korun, kterou antimonopolní úřad udělil Českému úřadu zeměměřickému a katastrálnímu (ČÚZK). Katastrální úřad chyboval při vypsání zakázky za téměř 350 milionů korun na registr územní identifikace, adres a nemovitostí. ČTK to řekla mluvčí Krajského soudu v Brně Simona Pešková. Registr územní identifikace, adres a nemovitostí je jedním ze čtyř základních registrů.

Podle Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) byl způsob, jakým katastrální úřad hodnotil nabídky, netransparentní. Úřad chyboval také při uveřejňování změny zadávacích podmínek. Obě chyby měly podstatný vliv na výběr nejvhodnější nabídky.

Netransparentní bylo podle ÚOHS hodnocení kritéria technická úroveň nabízeného řešení, které mělo největší váhu. "Z dokumentace o veřejné zakázce nebylo patrno, jakým způsobem bude zadavatel v tomto dílčím hodnoticím kritériu nabídky hodnotit," uvedl už dříve k případu předseda ÚOHS Petr Rafaj. V dokumentaci podle něj byly pouze obecné charakteristiky, ze kterých si firmy nemohly udělat jasnou představu o preferencích katastrálního úřadu.

Katastrální úřad během tendru udělal některé změny. Změnil původní požadavek na osvědčení pro stupeň utajení z důvěrné na vyhrazené. Změnu dal na vědomí pouze firmám, které si vyžádaly zadávací dokumentaci. Tuto informaci měl ale podle Rafaje uvést i v oznámení o zakázce.

Registr územní identifikace, adres a nemovitostí je jedním ze čtyř základních registrů. Těmi dalšími jsou registr obyvatel, registr osob a registr práv a povinností. Celý projekt stál přes dvě a půl miliardy korun, větší část byla placena z evropských prostředků. Registry byly spuštěny v polovině roku 2012.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (13.3 + 12.8) *

Zpět na přehled