Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 24. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Soud potvrdil pokutu 30.000 Kč středočeské turistické službě

Soud potvrdil pokutu 30.000 Kč středočeské turistické službě

Soud potvrdil pokutu 30.000 Kč středočeské turistické službě

12.3.2013 11:49, Zdroj: ČTK

Brno - Krajský soud v Brně potvrdil pokutu 30.000 korun Středočeské turistické a informační službě za nezákonné dělení tendrů na propagaci kraje. ČTK to zjistila z webu soudu. Sankci krajské firmě uložil před dvěma lety Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS).

Krajská firma měla původně zaplatit o 20.000 více, ÚOHS ale nakonec přihlédl ke špatné hospodářské situaci společnosti.

Středočeská turistická a informační služba zadávala čtyři zakázky na tisk mapy, skládačku osobností, tisk monografie a pohlednic jako samostatné zakázky malého rozsahu. Ve všech případech byl v srpnu 2009 osloven stejný okruh dodavatelů, Středočeská turistická a informační služba vybrala stejnou firmu a smlouvy podepsala ve stejný den.

"V tomto případě došlo k nezákonnému rozdělení předmětu veřejné zakázky, přestože všechny zakázky spolu věcně, místně i časově souvisejí," uvedl již dříve předseda ÚOHS Petr Rafaj. Dělením zakázek v souhrnné hodnotě 5,2 milionu korun byla snížena předpokládaná hodnota zakázky pod zákonem stanovený finanční limit. Zadavatel se podle úřadu vyhnul povinnosti postupovat podle zákona a použít některý ze stanovených typů zadávacího řízení.

Nezákonný postup mohl ovlivnit výběr nejvhodnější nabídky. Standardně provedený tendr by podle ÚOHS zajistil širší okruh uchazečů o zakázku.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (12.8 + 27.1) *

Zpět na přehled