Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 22. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Soud potvrdil pokutu 200.000 Kč pro Ředitelství silnic a dálnic

Soud potvrdil pokutu 200.000 Kč pro Ředitelství silnic a dálnic

Soud potvrdil pokutu 200.000 Kč pro Ředitelství silnic a dálnic

7.6.2017 14:31, Zdroj: ČTK

Brno - Krajský soud v Brně potvrdil pokutu 200.000 korun pro Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), kterou dostalo v říjnu před dvěma lety od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) v souvislosti se stavbou okružní křižovatky v Dubí na Teplicku. Vyplývá to z informací na webu soudu. Za chyby má platit i radnice v Dubí, která dostala pokutu 50.000 Kč.

ŘSD zadávalo zakázku spolu s městem Dubí. Vítězná nabídka společnosti Herkul byla otevřena až dva dny po nabídkách ostatních firem. Podle ÚOHS nelze ale takto postupovat ve veřejných tendrech.

"Dodatečným otevřením nabídky dva dny poté, co proběhlo řádné otevírání obálek s nabídkami, byla narušena přezkoumatelnost a veřejná kontrola postupu zadavatele," uvedl v rozhodnutí předseda ÚOHS Petr Rafaj.

Podle něj jsou pochybnosti o regulérnosti soutěže o to větší, že poslední otevřená obálka byla s nabídkou vítězné firmy. "Existoval dostatečný časový prostor pro možnou manipulaci s nabídkou vybraného uchazeče," uvedl Rafaj.

Zakázka na okružní křižovatku je z roku 2012. Firma Herkul vyhrála s cenou přes šest milionů korun. Většinu prací platilo ŘSD, radnice v Dubí hradila zhruba třetinu částky.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (1.1 + 36.6) *

Zpět na přehled