Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 25. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Soud potvrdil pokutu 100.000 pro Zlínský kraj za nákup sanitek

Soud potvrdil pokutu 100.000 pro Zlínský kraj za nákup sanitek

Soud potvrdil pokutu 100.000 pro Zlínský kraj za nákup sanitek

29.5.2019 14:02, Zdroj: ČTK

Brno - Krajský soud v Brně potvrdil pokutu 100.000 korun, kterou v roce 2016 udělil Zlínskému kraji Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) za chybný postup při nákupu šesti sanitek v roce 2013. Rozhodnutí je na úřední desce soudu. Zlínský kraj v roce 2013 chyboval při nastavení podmínek tendru, které podle rozhodnutí ÚOHS vylučovaly některé dodavatele. Vyjádření kraje ČTK zjišťuje.

Zakázku s předpokládanou cenou 14,5 milionu korun vyhrála společnost Porsche Inter Auto CZ. Podle ÚOHS ale zadávací dokumentace diskriminovala některé dodavatele. Úřadu vadila technická specifikace podvozku sanitek. Zlínský kraj konkrétně stanovil maximální délka rozvoru na 3400 milimetrů.

"Stanovení požadavku na maximální hodnotu rozvoru zadavatel mohl vytvořit konkurenční výhodu pro některé dodavatele, čímž mohl zabránit v účasti v zadávacím řízení dodavatelům specializujícím se na dodávky příslušných sanitních vozidel na podvozcích s vyšším než zadavatelem stanoveným rozvorem," uvedl v rozhodnutí druhého stupně předseda ÚOHS Petr Rafaj.

Zlínský kraj se proti tomuto rozhodnutí bránil žalobou ke Krajskému soudu v Brně. Žaloba ale neměla na zaplacení pokuty odkladný účinek, bylo ji třeba zaplatit do dvou měsíců od rozhodnutí ÚOHS.

Krajský soud ale žalobu kraje zamítl a dal tak za pravdu ÚOHS. Proti rozsudku lze podat kasační stížnost k Nejvyššímu správnímu soudu.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (46.3 + 36.7) *

Zpět na přehled