Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 16. 6. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Soud potvrdil pokutu 100.000 od ÚOHS pro VUT Brno

Soud potvrdil pokutu 100.000 od ÚOHS pro VUT Brno

Soud potvrdil pokutu 100.000 od ÚOHS pro VUT Brno

27.9.2018 18:17, Zdroj: ČTK

Brno - Stotisícovou pokutu, kterou v roce 2016 Vysokému učení technickému (VUT) v Brně uložil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), potvrdil i Krajský soud v Brně. ČTK to zjistila z elektronické úřední desky soudu.

Důvodem pro uložení pokuty byly chyby při pořízení laboratorního vybavení pro tři laboratoře technologií městského inženýrství. Škola podle rozhodnutí úřadu postupovala diskriminačně. Proti prvnímu rozhodnutí antimonopolního úřadu podalo VUT rozklad, předseda úřadu Petr Rafaj ale rozhodnutí potvrdil.

VUT zakázku za více než pět milionů korun vypsalo v roce 2014. Vedle přístrojů, jako byl spektrometr, mycí a dezinfekční automat nebo speciální chladničky, škola poptávala například laboratorní stůl a židle. Podle úřadu zakázku vymezila příliš široce a diskriminovala firmy, které byly schopné dodat jen určité skupiny zboží, uvedl antimonopolní úřad. "Tento postup mohl podstatně ovlivnit výběr nejvhodnější nabídky," píše v rozhodnutí druhého stupně Rafaj.

Podle něj je zadavatel zakázky vždy povinen zvážit, jaké zboží spolu věcně souvisí a jaké nikoli. V tomto případě podle něj škola udělala chybu, když celé vybavení laboratoře dala do jednoho tendru.

Proti rozhodnutí krajského soudu mohou strany podat kasační stížnost k Nejvyššímu správnímu soudu.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (46.8 + 26.6) *

Zpět na přehled