Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 25. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Soud potvrdil pokutu 100.000 korun pro Kostelec nad Labem

Soud potvrdil pokutu 100.000 korun pro Kostelec nad Labem

Soud potvrdil pokutu 100.000 korun pro Kostelec nad Labem

24.2.2016 16:45, Zdroj: ČTK

Brno - Krajský soud v Brně potvrdil pokutu 100.000 korun pro radnici v Kostelci nad Labem na Mělnicku za netransparentní losování v zakázce na stavbu centra zaměřeného na aktivity pro volný čas za 21 milionů korun. ČTK to zjistila z webu soudu. Pokutu radnici už v roce 2013 uložil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS).

Případ se táhne pět let. Už v roce 2011 podala policie ÚOHS podnět na prošetření zakázky. Pochybnosti se týkaly omezení počtu firem v soutěži elektronickým losováním, což už dnes zákon o veřejných zakázkách neumožňuje.

"Elektronické zařízení bylo manipulovatelné a cíleně vytvořené k manipulaci s výsledky losování," uvedl v rozhodnutí předseda ÚOHS Petr Rafaj, který se opíral o závěry znaleckého posudku. Rafaj pokutu snížil na čtvrtinu. Původní výše byla ve srovnání s jinými obdobnými příklady prý příliš vysoká.

Případ náleží do skupiny podobných případů souvisejících s rozsáhlými podvody při zužování počtu uchazečů prostřednictvím losování. Volnočasové centrum mělo vzniknout v památkově chráněné budově. Proceduru zužování počtu uchazečů o zakázky losováním nesmějí od 1. dubna 2012 zadavatelé výběrových řízení využívat. Město chtělo na stavbu centra využít i dotace.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (5.6 + 0.7) *

Zpět na přehled