Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 24. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Soud potřetí zrušil milionovou pokutu pro správu silnic

Soud potřetí zrušil milionovou pokutu pro správu silnic

Soud potřetí zrušil milionovou pokutu pro správu silnic

13.1.2017 13:29, Zdroj: ČTK

Brno - Krajský soud v Brně už potřetí zrušil milionovou pokutu, kterou uložil před třemi lety Krajské správě a údržbě silnic Karlovarského kraje (KSÚS) Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). ČTK to zjistila z webu soudu. Krajský soud nyní rozhodl poté, co mu případ vrátil Nejvyšší správní soud. Případ se týká údajných chyb v tendru z roku 2007 na průtah Kraslicemi na Sokolovsku.

ÚOHS dosud tvrdil, že správa silnic při prokazování technických kvalifikačních předpokladů požadovala po firmách doložení seznamu významných dodávek za poslední tři roky. Zákon o veřejných zakázkách přitom zadavateli umožňuje požadovat přehled referenčních zakázek za posledních pět let.

"Zkrácením lhůty nastavil zadavatel pravidla přísněji, než stanovuje zákon, a nepřípustně tak zúžil okruh potencionálních uchazečů o zakázku," uvedl už dříve předseda ÚOHS Petr Rafaj. U zakázky v objemu 58,8 milionu korun tak podle něj mohl být ovlivněn výběr nejvhodnější nabídky.

"Pokud by zadavatel dodržel lhůty stanovené zákonem, nelze vyloučit, že okruh uchazečů by byl širší a zadavatel mohl obdržet i výhodnější nabídky, než byla nabídka vybraného uchazeče," dodal Rafaj.

Karlovarský kraj, který je zřizovatelem krajské správy silnic, v minulosti avizoval, že se chce soudit o výši pokuty, připadala mu neadekvátní. Proč nyní soud pokutu zrušil, není jasné, zatím zveřejnil pouze svůj verdikt bez odůvodnění.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (31.6 + 43.7) *

Zpět na přehled