Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 22. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Soud: Pokuta 30.000 pro Šumperk za tendr na cyklostezku platí

Soud: Pokuta 30.000 pro Šumperk za tendr na cyklostezku platí

Soud: Pokuta 30.000 pro Šumperk za tendr na cyklostezku platí

7.2.2019 15:07, Zdroj: ČTK

Brno - Krajský soud v Brně potvrdil rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), který uložil městu Šumperk pokutu 30.000 korun za chyby v tendru na výstavbu cyklostezky do Dolních Studének. Případem se zabýval už podruhé poté, co mu jej Nejvyšší správní soud loni v dubnu vrátil. ČTK to zjistila z úřední desky soudu. Vyjádření šumperské radnice ČTK zjišťuje.

Zakázka zhruba za 20 milionů korun je z roku 2013, vyhrála ji společnost Strabag. ÚOHS před čtyřmi lety dospěl k závěru, že město změnilo původní požadavek na prokázání technických kvalifikačních předpokladů firem.

Firmy měly původně doložit nejméně tři referenční stavby typu rekonstrukce komunikací s investičními náklady na jednotlivé stavby minimálně osm milionů Kč bez DPH, na kterých se podílely jako generální dodavatelé.

Po změnách ale stačila reference jako řadového dodavatele. ÚOHS vadilo, že současně s touto změnou Šumperk neprodloužil lhůtu pro podání nabídek, což mohlo rozšířit okruh možných dodavatelů.

Město podalo proti rozhodnutí ÚOHS žalobu ke Krajskému soudu v Brně, který nejprve rozhodnutí úřadu zrušil, úřad ale podal kasační stížnost k Nejvyššímu správnímu soudu. Ten loni v dubnu případ vrátil na krajský soud, který po opětovném projednání rozhodnutí ÚOHS potvrdil.

Proti rozhodnutí mohou strany podat kasační stížnost k Nejvyššímu správnímu soudu. Pokuta byla splatná do dvou měsíců od posledního pravomocného rozhodnutí ÚOHS v roce 2015, žaloba na ni neměla odkladný účinek.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (26.9 + 25.8) *

Zpět na přehled