Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 25. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Soud pokračuje v projednávání Bendovy žaloby na exministra Bártu

Soud pokračuje v projednávání Bendovy žaloby na exministra Bártu

Soud pokračuje v projednávání Bendovy žaloby na exministra Bártu

6.10.2011 08:10, Zdroj: ČTK

Pražský městský soud dnes bude dál projednávat spor šéfa teplické ČSSD Petra Bendy s bývalým ministrem dopravy a nynějším předsedou poslanců vládních Věcí veřejných Vítem Bártou a ministerstvem dopravy. Benda se domáhá 100.000 korun a omluvy za výroky, které o něm Bárta pronesl v Otázkách Václava Moravce (OVM).

Exministr tehdy Bendu označil za "slavného kmotra" ČSSD, který řídí vedení ústeckého Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) podezřelého z krytí nelegální činnosti firem. Podle Bendy šlo o lež. Bártův právník žalobu odmítl, trval ale na pravdivosti exministrových slov.

Bárta v OVM uvedl, že z výsledků auditu ministerstva dopravy vyplývá, že někteří manažeři ŘSD kryjí nelegální činnost stavebních firem. To se podle jeho tehdejších slov týkalo nejvíc Ústeckého kraje, kde prý bylo navíc podezření, že vedení ŘSD řídí "slavní kmotři ODS a sociální demokracie" - podnikatel Patrik Oulický a Benda. Poté podle Bendy tvrzení zopakoval v České televizi (ČT) a Nově a dodal, že "konkrétní manažeři čerpají určité benefity" pocházející z okruhu Bendy a Oulického.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (38.6 + 36.3) *

Zpět na přehled