Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pátek 24. 5. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Soud osvobodil Rathova exporadce Bušinu v kauze krácení daně

Soud osvobodil Rathova exporadce Bušinu v kauze krácení daně

Soud osvobodil Rathova exporadce Bušinu v kauze krácení daně

12.11.2015 14:14, Zdroj: ČTK

Praha - Soud dnes zprostil obžaloby ze stamilionových daňových úniků Filipa Bušinu, bývalého poradce někdejšího středočeského hejtmana Davida Ratha. Ostatním 13 obžalovaným v kauze udělil Krajský soud v Praze osmi lidem tresty od čtyř do sedmi let vězení nebo podmíněné tresty. Kauza se týká podezření z krácení daně a praní špinavých peněz v souvislosti s fiktivními fakturami za reklamní činnost. Rozhodnutí není pravomocné, lze se proti němu odvolat k vrchnímu soudu.

Osmatřicetiletému Bušinovi podle obžaloby hrozilo až deset let vězení, státní zástupkyně pro něj navrhla 7,5 roku. Bušinu vinila zejména z organizování trestné činnosti, údajně řídil svoje kolegy a přebíral hotovost. Bušina tvrzení vyšetřovatelů od začátku odmítal a ve zhruba rok trvajícím hlavním líčení se podle něj žádné z nich neprokázalo.

Stamilionové daňové úniky se podle obžaloby uskutečnily přes nastrčené firmy a vytvářely se smyšlené faktury. Mezi osvobozenými jsou také pracovníci finanční správy. Zbylí obžalovaní působili v různých statutárních orgánech firem, například jako jejich jednatelé.

Případem se zabýval trestní senát soudce Roberta Pacovského, který řešil i korupční kauzu bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha (dříve ČSSD), jehož blízkým spolupracovníkem Bušina byl. Soud měl nejdřív na stole Bušinův případ, Rathovu kauzu ale musel zahájit dřív, protože někteří z obžalovaných byli ve vazbě.

Soud Rathovi udělil v červenci 8,5 roku vězení za údajné ovlivňování veřejných zakázek a přijímání úplatků. Verdikt je zatím nepravomocný, Rath se odvolává k vrchnímu soudu.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

duMLHGgmmJ 6.6.2016 04:48

xNjNdu <a href="http://duyrrwlwvsqy.com/">duyrrwlwvsqy</a>, [url=http://glvvvrwycgkk.com/]glvvvrwycgkk[/url], [link=http://gxqtlewintwc.com/]gxqtlewintwc[/link], http://ljgxldbcpbxx.com/


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (40.3 + 5.8) *

Zpět na přehled