Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 22. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Soud o stížnostech v kauze Nagyová rozhodne možná příští týden

Soud o stížnostech v kauze Nagyová rozhodne možná příští týden

Soud o stížnostech v kauze Nagyová rozhodne možná příští týden

12.7.2013 12:04, Zdroj: ČTK

Ostrava - Krajský soud v Ostravě už obdržel všechny dokumenty potřebné pro rozhodnutí o stížnostech na umístění do vazby v kauze Jany Nagyové, obviněné šéfky kanceláře bývalého premiéra Petra Nečase. Senát by mohl rozhodnout zřejmě příští týden, řekla dnes ČTK mluvčí soudu Lucie Böhmová.

Nechtěla však komentovat, jaké podklady si soud pro své rozhodování vyžádal. "Jediné, co mohu sdělit, je to, že požadované dokumenty doručeny byly," podotkla Böhmová. Dodala, že soud sdělí až konečné rozhodnutí.

V kauze Nagyová bylo obviněno osm lidí. Ostravský okresní soud poslal do vazby sedm z nich, šest obviněných si nakonec podalo stížnost proti vzetí do vazby.

Hospodářské noviny (HN) dnes uvedly, že podle olomouckého vrchního státní zástupce Iva Ištvana budou obvinění ve vazbě nanejvýš další dva měsíce. Pak žalobci navrhnou propuštění. Podle Ištvanova vyjádření pro HN je vazba odůvodněná, protože policisté zaznamenali, že se někdo pokusil přes prostředníky ovlivňovat svědky případu. Kdo konkrétně to byl, Ištvan deníku neřekl, ostravskému krajskému soudu ale konkrétní informace státní zastupitelství už předalo. V České televizi (ČT) Ištvan ve čtvrtek uvedl, že výslechy by mohly být hotovy do poloviny srpna, čímž by skončily důvody vazeb. "Jakmile budou provedeny všechny výslechy, které potřebujeme k zadokumentování, tak potom není důvod, aby obvinění ve vazbě setrvávali," řekl Ištvan ČT. Nevyloučil, že u některých tato situace může nastat dříve, u některých obviněných později.

Ve dvou kauzách, které spojuje Nagyová, je celkem obviněno osm lidí. V jednom případu jde o údajné zneužívání vojenské rozvědky, ve druhém o údajnou korupci bývalých poslanců ODS Petra Tluchoře, Ivana Fuksy a Marka Šnajdra, kteří se vzdali poslaneckého mandátu. Fuksa a Šnajdr poté získali funkce v dozorčích radách státem vlastněných firem. Nečas je podezřelý v korupční části kauzy, státní zástupce žádá Sněmovnu o jeho vydání ke stíhání.

Nečas kvůli kauzám kolem Nagyové odstoupil z premiérské funkce i z čela ODS. Jeho vládu nahradil úřednický kabinet Jiřího Rusnoka.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (20.6 + 45.4) *

Zpět na přehled