Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pondělí 19. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Soud o stížnostech na vazbu v kauze Nagyové rozhodne do měsíce

Soud o stížnostech na vazbu v kauze Nagyové rozhodne do měsíce

Soud o stížnostech na vazbu v kauze Nagyové rozhodne do měsíce

17.6.2013 14:53, Zdroj: ČTK

Ostrava - Krajský soud v Ostravě rozhodne o stížnostech obviněných v kauze Nagyové na jejich vzetí do vazby do tří týdnů, nejpozději do měsíce. Ve vazebních věznicích v Ostravě, Brně a Olomouci je už sedm stíhaných. Kromě nejbližší spolupracovnice premiéra Petra Nečase Jany Nagyové například tři bývalí poslanci za ODS či někdejší náčelník Vojenské rozvědky Ondrej Páleník.

Ostravský okresní soud uvalil na sedm lidí vazbu o víkendu. "Pět z nich si okamžitě podalo stížnost. Jeden obviněný si ponechal lhůtu na rozmyšlenou. Další se tohoto práva vzdal," vyjmenoval mluvčí okresního soudu Alexandr Dadam. Soud nyní musí podle něj počkat na uběhnutí lhůty. Další čas zaberou administrativní záležitosti. "Pak všechny stížnosti sesbíráme a předáme Krajskému soudu v Ostravě, který o nich rozhodne. Předpokládáme, že to bude do dvou až tří týdnů," řekl Dadam.

Mluvčí krajského soudu Radana Jurčová ČTK řekla, že v případě těchto stížností neplatí pro soudy žádná lhůta, do které by musely o vazbách rozhodovat. "Snažíme se ale, aby to bylo v co nejkratší době. V tomto případě to určitě bude v řádu dnů od doručení stížností," vysvětlila.

Celkem tak soudy na rozhodnutí budou potřebovat tři až čtyři týdny. Během této doby budou obvinění drženi ve vazbě. Podrobí se stejnému režimu jako ostatní vazebně stíhaní lidé. Po celou tuto dobu se bez dozoru nesmí s nikým stýkat. Výjimkou jsou jen setkání s právním zástupcem. "V tomto případě obvinění mají právo na soukromí," řekla ČTK mluvčí ostravské vazební věznice Marie Bílková.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (41.3 + 45.9) *

Zpět na přehled