Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pátek 24. 5. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Soud má rozhodnout, jak pokračovat v Rathově kauze po jeho úrazu

Soud má rozhodnout, jak pokračovat v Rathově kauze po jeho úrazu

Soud má rozhodnout, jak pokračovat v Rathově kauze po jeho úrazu

12.5.2015 03:06, Zdroj: ČTK

Praha - Soud by měl dnes rozhodnout o tom, zda odročí hlavní líčení v případu bývalého poslance Davida Ratha obžalovaného z korupce po jeho úrazu na kole před dvěma týdny, nebo bude pokračovat. Rathův zdravotní stav zkoumal minulý týden soudní znalec, jehož posudkem by se měl dopoledne soud zabývat. Měl by určit, zda Rath může k soudu docházet. Rath v pondělí uvedl, že se necítí dobře a požádal Krajský soud v Praze o odročení.

Exposlanec a bývalý hejtman Středočeského kraje Rath (dříve ČSSD) je v pracovní neschopnosti a údajně podle lékaře z kladenské nemocnice, kde byl po pádu na kole hospitalizován, má mít klidový režim. Trestní senát by měl dnes dopoledne obdržet výsledky znaleckého zkoumání Rathova zdravotního stavu. Podle závěrů posudku se hlavní líčení odročí, nebo bude pokračovat zbylými důkazy.

Rath si při pádu na kladenské cyklostezce údajně zranil rameno a koleno a utrpěl zřejmě i otřes mozku. Na pád si prý nepamatuje, protože byl v bezvědomí. Do nemocnice ho přepravila záchranná služba.

Rathův advokát Roman Jelínek navrhl, aby soud znalce také vyslechl. Soudce to zváží podle obsahu posudku. Rath soudce požádal, aby v úterý nemusel přijít a aby mohl dorazit "operativně" podle toho, jak rozhodne soud na základě posudku. Cesta z jeho bydliště v Hostivici k soudu je podle něho problematická a neprospívá jeho zdravotnímu stavu. Soudce ale jeho účast vyžaduje.

Trestní stíhání Ratha a ostatních se týká údajné korupce při stavebních a zdravotnických tendrech. Rathovi hrozí až 12 let vězení. Obžalobu odmítá. Podle něj nebylo možné veřejné zakázky ovlivňovat, protože byly pod vícenásobnou kontrolou.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (22.5 + 19.2) *

Zpět na přehled