Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je středa 24. 7. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Soud kvůli korupci v autoškolách dnes pokračoval výslechy svědků

Soud kvůli korupci v autoškolách dnes pokračoval výslechy svědků

Soud kvůli korupci v autoškolách dnes pokračoval výslechy svědků

11.9.2018 16:02, Zdroj: ČTK

Kladno - Soud kvůli údajné korupci v kladenských autoškolách dnes pokračoval výslechy svědků. Před kladenským senátem vypovídali mimo jiné majitel autoškoly, klienti autoškol i bývalý zkušební komisař. Popisovali například průběh závěrečných zkoušek v době, kdy se podle obžaloby u nich podvádělo.

Jeden ze svědků působil v Kladně jako zkušební komisař a znal všechny obžalované. Dnes u soudu mluvil o tlaku zástupců autoškol, aby jejich žáci splnili testy. Podle své výpovědi se o tom zmínil i svým nadřízeným na úřadě, později následovalo trestní oznámení.

Mezi svědky dnes také byla jedna z klientek autoškol, která si nevybavila, jak se autoškola, kde plnila povinné jízdy, jmenovala, ani jaké papíry během autoškoly podepisovala. Podle ní přihlášku zařizoval její tehdejší přítel, který dnes u soudu také vypovídal. Ani další ze svědků si jméno autoškoly nepamatoval, ani přesně to, podle čeho ji vybral.

Hlavní líčení bude tento týden pokračovat ještě ve čtvrtek dopoledne, poté soudce Petr Sedlařík vyhlásí další termíny jednání. Zbývá ještě vyslechnout několik svědků, podle soudce bude další průběh záležet i na tom, zda se všichni dostaví, řekl dnes ČTK.

Policie v roce 2016 obvinila tři stálé kladenské zkušební komisaře z korupce a zneužití pravomoci. Komisařům hrozí jako úředním osobám až deset let vězení a lidem obžalovaným z toho, že komisaře podpláceli, až šest let vězení.

Zkušební komisaři a zástupci autoškol podle obžaloby umožňovali získat řidičský průkaz bez absolvování většiny povinných jízd nebo bez splnění testů. Za žadatele o řidičský průkaz je vyplňoval někdo jiný, uvádí státní zastupitelství. Podle něj šlo zhruba o 40 případů.

Pokud by soud prokázal obžalovaným vinu a byli by pravomocně odsouzeni, budou se úřady zřejmě zabývat také otázkou nelegálně získaných řidičských oprávnění a jejich případného odebrání. Jeden z komisařů už byl dříve odsouzen, dostal podmíněný trest a zákaz činnosti.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (39.2 + 11.8) *

Zpět na přehled