Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 21. 7. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Soud: Čtvrtmilionová pokuta od ÚOHS pro Prahu-Koloděje platí

Soud: Čtvrtmilionová pokuta od ÚOHS pro Prahu-Koloděje platí

Soud: Čtvrtmilionová pokuta od ÚOHS pro Prahu-Koloděje platí

30.4.2019 11:34, Zdroj: ČTK

Brno - Krajský soud v Brně zamítl žalobu městské části Praha-Koloděje, kterou se bránila pokutě 250.000 korun od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). ČTK to zjistila z úřední desky soudu. Reakci kolodějské radnice ČTK zjišťuje.

Čtvrtmilionovou pokutu ÚOHS uložil v roce 2015, v lednu 2017 ji potvrdil i předseda úřadu Petr Rafaj. Důvodem bylo nezákonné dělení zakázky na výstavbu mateřské školy. Práce na stavbě mateřské školy byly rozdělena na dvě veřejné zakázky. K tomu městská část uzavřela ještě dodatek, který ÚOHS vyhodnotil jako třetí zakázku.

"Došlo ke snížení předpokládané hodnoty veřejné zakázky pod finanční limit stanovený zákonem, v důsledku čehož zadavatel nezvolil odpovídající druh zadávacího řízení," uvedl ve svém rozhodnutí Rafaj. Praha-Koloděje zakázku zadala ve zjednodušeném podlimitním řízení.

Pro určení, zda jde o jednu či více veřejných zakázek, je rozhodující zejména místní, věcná, urbanistická, funkční, časová a technologická souvislost. Všechna tato hlediska byla v tomto případě prokázána.

"Nepřípustným se rozdělování veřejné zakázky stává tehdy, vede-li k umělému snižování předpokládané hodnoty, a tím k obcházení zákona," uvedl už dříve k případu Rafaj.

Zakázku městská část zadala v letech 2013 a 2014. Dohromady šlo o práce zhruba za deset milionů korun.

Pokutu musela městská část Koloděje zaplatit už v roce 2017, kdy vydal předseda ÚOHS pravomocné rozhodnutí, kterým zamítl rozklad proti rozhodnutí prvního stupně. Proti rozhodnutí krajského soudu lze podat kasační stížnost k Nejvyššímu správnímu soudu.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (34.2 + 42.0) *

Zpět na přehled