Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pondělí 19. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Soud chystá v kauze Nečasové výslech exšéfa Úřadu vlády Poula

Soud chystá v kauze Nečasové výslech exšéfa Úřadu vlády Poula

Soud chystá v kauze Nečasové výslech exšéfa Úřadu vlády Poula

12.3.2015 04:07, Zdroj: ČTK

Praha - Dalšími výslechy dnes pokračuje před soudem kauza bývalé šéfky kabinetu premiéra Jany Nečasové, dříve Nagyové, obžalované ze zneužití Vojenského zpravodajství (VZ). Obvodní soud pro Prahu 1 by měl vyslechnout například exšéfa Úřadu vlády Lubomíra Poula.

Dalšími obžalovanými jsou bývalí ředitelé VZ Milan Kovanda a Ondrej Páleník a zpravodajec Jan Pohůnek. Čtveřici hrozí až pět let vězení za zneužití pravomoci.

Tento týden již u soudu vypovídali mimo jiné exministr obrany Alexandr Vondra a pracovnice Úřadu vlády Alena Hegerová. Soud projednává kauzu od loňského listopadu. Obžaloba tvrdí, že Nagyová zařídila na podzim roku 2012 sledování tehdejší manželky expremiéra Petra Nečase Radky. Poté ještě údajně nechala sledovat některé pracovníky Úřadu vlády. Na akcích se podle státního zastupitelství podílela rozvědka a soukromá agentura.

Případ vedl k pádu vlády v roce 2013, Nečas se později s Nagyovou oženil. Obžalovaní vinu odmítli. Například Kovanda tvrdí, že nešlo o sledování, ale o tzv. kontrasledování. Prověřoval se prý pohyb podezřelých lidí kolem Radky Nečasové. Zadání prý mířilo z "nejvyšších míst".

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (19.8 + 44.0) *

Zpět na přehled