Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 25. 5. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Současná Sněmovna vydala pouze Babiše a Faltýnka

Současná Sněmovna vydala pouze Babiše a Faltýnka

Současná Sněmovna vydala pouze Babiše a Faltýnka

13.3.2019 16:40, Zdroj: ČTK

Praha - Přehled poslanců, o jejichž vydání k trestnímu stíhání rozhodovala Poslanecká sněmovna v současném volebním období (Sněmovna dnes neschválila vydání poslance SPD Miloslava Roznera):

 

19. ledna 2018 - Sněmovna vydala k trestnímu stíhání předsedu a místopředsedu hnutí ANO Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka. Policie požádala o jejich vydání v srpnu 2017 v souvislosti s kauzou dotací pro farmu Čapí hnízdo. Sněmovna je v září 2017 vydala. Loni v říjnu byli oba opět zvoleni do Sněmovny a znovu získali imunitu. Oba tvrdí, že se ničeho nedopustili, a říkají, že jde o politickou kauzu. Státní zástupce později rozhodl o pokračování trestního stíhání Babiše, který je od 6. prosince 2017 předsedou vlády, a Faltýnka. Loni v květnu státní zástupce zamítl Babišovu stížnost proti obvinění, stíhání Faltýnka a dalších tří osob zrušil.

24. ledna 2018 - Sněmovna nevydala poslance ODS a bývalého pražského primátora Bohuslava Svobodu, který se nyní nebude muset zodpovídat před odvolacím soudem v případu městské karty opencard. V minulém volebním období Sněmovna Svobodu vydala. V roce 2016 ho soud nepravomocně odsoudil k podmíněnému trestu 2,5 roku. Proti verdiktu se odvolal.

- Poslanci odmítli vydat i Pavla Růžičku (ANO), kterého obžaloba viní spolu s dalšími zastupiteli Postoloprt na Lounsku z údajně nevýhodného prodeje obecního domu.

31. října 2018 - Sněmovna nevydala ke stíhání poslance KSČM Zdeňka Ondráčka kvůli jeho výrokům vůči někdejšímu prezidentskému kandidátovi Michalu Horáčkovi, jak už dříve doporučil mandátový a imunitní výbor.

13. března 2018 - Sněmovna odmítla vydat poslance SPD Miloslava Roznera ke stíhání kvůli jeho výrokům o romském táboře v Letech u Písku. Policie požádala Sněmovnu o vydání Roznera loni v prosinci. Rozner v minulosti při kritice rozhodnutí bývalé vlády ČSSD, ANO a KDU-ČSL o odkupu vepřína nedaleko pietního místa v Letech použil spojení "neexistující pseudokoncentrák". Sešlo se kvůli tomu několik trestních oznámení.

 

Počet žádostí o vydání poslanců ke stíhání:

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (16.4 + 0.0) *

Zpět na přehled