Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 22. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Sobotka jde opět za Zemanem, řekne mu o sporu v koalici

Sobotka jde opět za Zemanem, řekne mu o sporu v koalici

Sobotka jde opět za Zemanem, řekne mu o sporu v koalici

19.12.2013 08:12

Praha - O sporu ve vznikající koalici ohledně obsazení postu ministra zemědělství bude dnes prezidenta Miloše Zemana informovat lídr sociální demokracie Bohuslav Sobotka. Hádka o to, kdo dosud často přehlížené ministerstvo obsadí, se rozhořela mezi ČSSD a lidovci. Podle analytiků ale do sporu významně zasahuje i hnutí ANO, jehož šéf Andrej Babiš je spojený se zemědělským gigantem Agrofert.

Sobotka se s prezidentem schází každý čtvrtek, aby ho zpravoval o vývoji jednání mezi ČSSD, ANO a KDU-ČSL. Rozhovory se ve středu zadrhly na obsazení postu ministra zemědělství. Lidovci tvrdí, že je pro ně resort klíčový. Stejné ministerstvo ale označili za střed svého zájmu i sociální demokraté a nehodlají se ho vzdát.

Podle šéfa KDU-ČSL Pavla Bělobrádka nepadl žádný pádný argument, proč by lidovci neměli tento resort vést. Další jednání podle něj přesto není vyloučeno.

Partneři se ve středu shodli alespoň na počtu postů ve vládě. ČSSD by jich měla mít osm, ANO sedm a lidovci tři. Každá strana by měla jednoho člena vlády bez portfeje, ti by se zaměřili na otázku lidských práv a menšin nebo vědy, výzkumu a vzdělávání. Třetí člen kabinetu bez portfeje by vedl legislativní radu vlády.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (6.4 + 5.6) *

Zpět na přehled