Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 24. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Sobotka bude jednat se Zemanem o vládních slibech i zahraničí

Sobotka bude jednat se Zemanem o vládních slibech i zahraničí

Sobotka bude jednat se Zemanem o vládních slibech i zahraničí

18.6.2014 09:03, Zdroj: ČTK

Praha - Premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD) dnes čeká pravidelná schůzka s prezidentem Milošem Zemanem. Jejich podvečerní diskuze na Pražském hradě by se podle mluvčího vlády měla točit především kolem plnění vládního programu a zahraniční politiky. Dá se ale čekat, že se oba politici dotknou i současných sporů na ministerstvu spravedlnosti.

Ty se týkají neshod šéfky resortu Heleny Válkové (ANO) a jejího v úterý odvolaného náměstka Pavla Šterna (za ČSSD) kvůli tendru na elektronické náramky pro domácí vězně. Sobotka dal v úterý Válkové, která řeší již několikátý personální spor, poslední šanci prokázat své schopnosti při řízení ministerstva. Když ji promarní, bude muset odejít, uvedl. Naopak Zeman údajně Válkové řekl, aby se nenechala otrávit a aby vydržela.

V diskuzi by se Sobotka se Zemanem měli také dotknout připravovaného státního rozpočtu a posílení investic, za což se prezident dlouhodobě staví. Pokud jde o zahraniční politiku, mohlo by se jednání týkat ekonomické diplomacie, ale i nedávných kontroverzních výroků hlavy státu na adresu islámu, jež odsoudila například Organizace islámské spolupráce.

Na společné schůzce koncem dubna se oba politici věnovali i armádě a shodli se na tom, že by vláda měla zastavit pokles výdajů na obranu.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (11.6 + 15.1) *

Zpět na přehled