Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je středa 26. 6. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Sněmovna zahájí schůzi k Promopru, měla by být přerušena

Sněmovna zahájí schůzi k Promopru, měla by být přerušena

Sněmovna zahájí schůzi k Promopru, měla by být přerušena

5.5.2011 07:01, Zdroj: ČTK

Sněmovna zahájí dnes odpoledne mimořádnou schůzi k případu údajně předražené zakázky pro společnost Promopro při českém předsednictví EU. Jednání by mělo být hned po začátku přerušeno kvůli absenci ministra obrany Alexandra Vondry (ODS), jenž byl odpovědným vicepremiérem pro evropské záležitosti. Vondra se léčí s nemocnými zády.
   

 O svolání mimořádné schůze požádala opoziční ČSSD. Chce od Vondry vysvětlení. Ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) by měl zase hovořit o zjištěních ministerstva financí. Podle Kalouskova úřadu není zřejmé, co stát získal asi za polovinu plateb z celkových zhruba 550 milionů korun. Případ vyšetřuje policie. Část peněz je zablokována na údajně podezřelých účtech v Rakousku. Ministerstvo podalo trestní oznámení, případ vyšetřuje policie.
    

Koaliční TOP 09 a Věci veřejné by měly na rozdíl od minulosti konání schůze umožnit. ČSSD avizovala, že bude prosazovat usnesení, kterým by sněmovna žádala Vondrův odchod z vlády.
    

Na dnešní řádné schůzi nebudou pravidelné dopolední písemné interpelace. Podle místopředsedkyně sněmovny Kateřiny Klasnové (VV) byly vyčerpány a žádné nové nepřišly. Na programu je projednání finančních zpráv stran za loňský rok. Odpoledne se uskuteční pravidelné ústní interpelace členů kabinetu.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (0.9 + 46.2) *

Zpět na přehled