Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je středa 19. 6. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Sněmovna odročila schůzi k Promopru na červen

Sněmovna odročila schůzi k Promopru na červen

Sněmovna odročila schůzi k Promopru na červen

5.5.2011 19:30, Zdroj: ČTK

Předsedkyně sněmovny Miroslava Němcová (ODS) dnes odročila mimořádnou schůzi k údajně předražené zakázce pro firmu Promopro za českého předsednictví Evropské unii na červen. Konkrétní termín zatím není znám. Poslanci dnes nehlasovali ani o schválení programu zasedání. Posunutí schůze chtěla kvůli absenci ministra obrany Alexandra Vondry (ODS) i opoziční ČSSD, která ji iniciovala. Někdejší vicepremiér pro evropské záležitosti Vondra se léčí s nemocnými zády.
   

 Němcová na dotaz ČTK a ČRo posléze potvrdila, že ji o přerušení schůze požádali sami sociální demokraté, i když předtím požádali o její svolání. "Poté vyhověli tomu, že pan ministr Vondra je nemocný, a přišli a požádali mě, ať najdu řešení, jak tu schůzi přerušit, nebo dokonce zrušit." Schůze by podle ní měla pokračovat v rámci řádné červnové schůze, která začne v úterý 7. června. Během této schůze se vedení sněmovny s předsedy poslaneckých klubu dohodne, kdy bude tato přerušená mimořádná schůze pokračovat, uvedla.
   

 ČSSD chce od Vondry vysvětlení. Ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) by měl zase hovořit o zjištěních ministerstva financí. Podle Kalouskova úřadu není zřejmé, co stát získal asi za polovinu plateb společnosti PROMOPRO spol. s.r.o. z celkových zhruba 550 milionů korun. Případ vyšetřuje policie. Část peněz je zablokována na údajně podezřelých účtech v Rakousku. Ministerstvo podalo trestní oznámení, případ vyšetřuje policie.
    

Koaliční TOP 09 a Věci veřejné by měly na rozdíl od minulosti konání schůze umožnit. ČSSD avizovala, že bude prosazovat usnesení, kterým by sněmovna žádala Vondrův odchod z vlády. Vondra nabídl premiéru Petru Nečasovi (ODS) rezignaci už při vládní krizi, kdy jeho odchod z kabinetu žádaly Věci veřejné. Nečas zatím neoznámil, jak s nabídkou naloží.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (20.8 + 0.1) *

Zpět na přehled