Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 25. 5. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Sněmovna by měla rozhodnout o zdanění státních náhrad církvím

Sněmovna by měla rozhodnout o zdanění státních náhrad církvím

Sněmovna by měla rozhodnout o zdanění státních náhrad církvím

12.3.2019 00:12, Zdroj: ČTK

Praha - Sněmovna by měla dnes odpoledne opět hlasovat o zdanění státních náhrad, které dostávají církve za majetek nevydaný v restitucích. Rozhodne také o podobě vládního daňového balíčku a zákona o zpracování osobních údajů, který reaguje na evropské nařízení GDPR. Předlohy vrátil poslancům Senát.

Sněmovna by se ale také mohla zabývat podezřeními kolem předsedy poslanců ANO Jaroslava Faltýnka. Souvisejí s provozováním mýtného systému na dálnicích. Snahu o zařazení mimořádného bodu na schůzi avizovala část opozice. Navrhnout jej ale chce i sám Faltýnek. Případem by se měl před jednáním pléna zabývat poslanecký klub ANO. Policisté zasahovali minulý týden na Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), ve firmě Kapsch i u Faltýnka doma.

Předlohu KSČM o zdanění takzvaných církevních restitucí Senát zamítl jako protiústavní. Očekává se však, že ji dolní komora potvrdí a pošle k podpisu prezidentovi. Část poslanců i senátorů už ohlásila, že pokud bude zdanění platit, obrátí se na Ústavní soud.

Ve vládním daňovém balíčku chce horní komora snížit mimo jiné daň z přidané hodnoty na vybrané služby řemeslníků a na točené pivo a snížit spotřební daň z lahvového piva. Doporučila také zavést nižší sazbu DPH na teplo už od letošního července. V návrhu zákona o zpracování osobních údajů senátoři žádají například zrušení postihů pro obce a kraje za porušení pravidel ochrany soukromí.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (35.6 + 44.4) *

Zpět na přehled