Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je úterý 16. 7. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Slaný investuje do základních škol,vznikají specializované učebny

Slaný investuje do základních škol,vznikají specializované učebny

Slaný investuje do základních škol,vznikají specializované učebny

12.7.2019 14:26, Zdroj: ČTK

Slaný (Kladensko) - Ve slánské 3. základní škole by měla být v říjnu hotová vestavba odborných učeben, stavební práce na vestavbě 1. ZŠ už jsou hotové, nyní se instaluje vybavení. Investice do základních škol ve městě činí celkově několik desítek milionů korun, část pokryjí evropské dotace. Ještě letos by měla být hotová fasáda na 1. ZŠ, řekl ČTK starosta Slaného Martin Hrabánek (ODS).

V nových vestavbách v 1. a 3. ZŠ vzniknou specializované učebny pro výuku přírodopisu, zeměpisu a informatiky. "Součástí obou akcí je výstavba výtahu, aby školy byly bezbariérové," uvedl Hrabánek. Modernizace 1. ZŠ stála kolem 17 milionů korun, modernizace 3. ZŠ zhruba 16 milionů, většinu nákladů na tyto investice město zaplatí z evropských dotací. Dokončení poslední etapy opravy fasády na 1. ZŠ město vyjde zhruba na deset milionů korun.

Na 1. ZŠ chce město také ještě o prázdninách modernizovat provoz kuchyně zhruba za tři miliony korun. Loni nechalo upravit jídelnu a zvýšit její kapacitu, nyní chce kuchyň stavebními a dalšími úpravami přizpůsobit vyššímu okamžitému počtu strávníků, vzroste například počet výdejních míst. Kuchyně slouží přibližně 600 žákům školy.

Slaný plánuje i obnovu jídelny a modernizaci vybavení v ulici Na Sadech, kterou využívají studenti z několika škol, ale i veřejnost, například senioři. Město už vypsalo tendr, ale žádná z přihlášených firem nesplnila požadované podmínky. Město tak tendr vypíše znovu, práce by chtělo nechat udělat pravděpodobně o letních prázdninách v příštím roce.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (19.9 + 2.2) *

Zpět na přehled