Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je úterý 26. 3. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Slaný investuje do základních škol, přibudou odborné učebny

Slaný investuje do základních škol, přibudou odborné učebny

Slaný investuje do základních škol, přibudou odborné učebny

16.4.2018 12:49, Zdroj: ČTK

Slaný (Kladensko) - Město Slaný na Kladensku letos investuje do dvou základních škol, přibudou v nich odborné učebny. Náklady celkově dosáhnou zhruba až tří desítek milionů korun včetně vybavení. Přesná částka bude známá po vyhodnocení tendrů. ČTK to dnes řekl starosta Slaného Martin Hrabánek (ODS).

Stavebními úpravami ve školách přibudou nové třídy pro výuku odborných, hlavně přírodovědných předmětů. V některých se děti dělí do skupin a školy jich nemají dostatek. Město získalo na investice v 1. i 3. základní škole evropské dotace, které pokryjí většinu nákladů. "Na 1. základní škole bychom chtěli začínat už v červnu," uvedl Hrabánek.

Stavební práce v obou školách by měly být hotové v září či v říjnu, poté bude ještě třeba dokončit vybavení. V nově vzniklých a vybavených učebnách se žáci budou učit například fyziku, chemii a zeměpis.

Slánské základní školy mají dohromady kapacitu zhruba 2000 žáků, ve městě jsou tři. Město už o dotace na nové učebny jednou požádalo, ale i proto, že mají školy oficiálně dostatečnou kapacitu, tenkrát dotace nezískalo.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (12.2 + 43.8) *

Zpět na přehled