Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 27. 6. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Skupina DRFG může převzít Chytrého Honzu, povolil to ÚOHS

Skupina DRFG může převzít Chytrého Honzu, povolil to ÚOHS

Skupina DRFG může převzít Chytrého Honzu, povolil to ÚOHS

11.4.2019 12:07, Zdroj: ČTK

Brno - Investiční skupina DRFG může převzít finančně-poradenskou společnost Chytrý Honza, fúzi povolil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Úřad o tom informoval v tiskové zprávě. Rozhodnutí je pravomocné. Skupina podnikatele Davida Rusňáka kupuje úspěšnou poradenskou firmu od jejího zakladatele Jiřího Patáka.

Jak úřad v tiskové zprávě uvedl, DRFG bude Chytrého Honzu kontrolovat prostřednictvím brněnské společnosti kari time. V prosinci přitom ÚOHS povolil vstup DRFG do firmy Chytrý Honza, když DRFG financovala odkup většinového podílu zakladatelem Chytrého Honzy Jiřím Patákem od investiční skupiny Rockaway a nizozemské finanční skupiny Aegon, jež vlastnily společně téměř 80 procent Chytrého Honzy.

ChytryHonza.cz se pod Patákovým vedením dostal mezi lídry online finančního trhu, když v roce 2014 propojil dosavadní internetové služby s offline prodejními kanály v podobě vlastních poboček a sítě finančních poradců Bonnet. I díky tomu společnost v roce 2016 vzbudila pozornost nizozemské finanční skupiny Aegon.

Pro Rockaway znamenal prodej podílu zhodnocení jedné z klíčových částí portfolia, která je součástí skupiny od jejího vzniku. U Aegonu zase prodej podílu souvisel s odchodem z českého a slovenského trhu.

Před vstupem DRFG Paták vlastnil 20,5 procenta Chytrého Honzy, Rockaway 49,5 procenta a Aegon 30 procent, po prosincovém vstupu investiční skupiny měl Paták získat většinu. Tu teď prodal DRFG za neupřesněnou částku.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (48.3 + 28.4) *

Zpět na přehled