Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 20. 10. 2018

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Školy v Ústeckém kraji obsadili řemeslníci, kraj dostavuje areály

Školy v Ústeckém kraji obsadili řemeslníci, kraj dostavuje areály

Školy v Ústeckém kraji obsadili řemeslníci, kraj dostavuje areály

10.7.2017 10:03, Zdroj: ČTK

Ústí nad Labem - Žáky a studenty ve školách v Ústeckém kraji vystřídali o prázdninách malíři a řemeslníci. Někde naplánovala města běžnou údržbu, jinde se bude zateplovat. Kraj investuje desítky milionů korun, dostavět chce dva areály středních škol, zjistila ČTK.

Drobné opravy a úpravy čekají většinu zařízení. Malovat už se začalo i v některých mateřských školách. V Ústí nad Labem připravují stavební úpravy mateřské školy (MŠ) u plavecké haly, kde vznikne nová třída. V Mostě je v plánu oprava sociálního zařízení v MŠ Kříže a ZŠ Svážná či úpravy tělocvičny v ulici Albrechtická.

Ústecký kraj chce uskutečnit tři velké zakázky. První je rekonstrukce školní kuchyně a jídelny ve střední zdravotnické škole a obchodní akademii Rumburk. Hodnota zakázky je 18,7 milionu korun bez DPH.

Dostavovat se bude areál vyšší odborné školy a střední školy ve Štětí na Litoměřicku. Ze zveřejněných informací vyplývá, že náklady se odhadují na 58 milionů korun bez DPH.

Největší investicí krajské samospráv v oblasti škol je první etapa dostavby areálu stavební střední školy v Teplicích. "Předpokládaná hodnota této veřejné zakázky na stavební práce je 68,9 milionu korun bez DPH," uvedl kraj ve zprávě po zasedání radních. Původní rozpočet byl přitom skoro 300 milionů korun, ten poté upravil projektant.

Ve Šluknově se pracuje na střední lesnické škole, kde staví novou tělocvičnu, náklady jsou 32 milionů korun. Také tuto investici financuje z velké části kraj.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (1.3 + 17.0) *

Zpět na přehled