Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je středa 19. 6. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Škárka v MfD: ABL sledovala starosty Prahy 1 Hejmu a Dvořáka

Škárka v MfD: ABL sledovala starosty Prahy 1 Hejmu a Dvořáka

Škárka v MfD: ABL sledovala starosty Prahy 1 Hejmu a Dvořáka

7.4.2011 09:50, Zdroj: ČTK

Bezpečnostní agentura ABL, kterou vlastní rodina ministra dopravy Víta Bárty, sledovala v roce 2006 bývalé starosty Prahy 1 za ODS Petra Hejmu a Filipa Dvořáka. Podle Jaroslava Škárky, který to uvedl v rozhovoru pro dnešní Mladou frontu Dnes (MfD), se o nich zjišťovaly informace z policejních databází. Většinu kauz řídil přímo Vít Bárta, řekl listu poslanec Škárka. Ve středu předal důkazy Městskému státnímu zastupitelství v Praze.
    

Sám Škárka, který v posledních dnech poukazuje na podivné praktiky strany, se podle svých slov sledování účastnil. "Byl jsem v terénu. Chodil jsem na schůzky s politiky a měl na sobě záznamové zařízení," popisuje. Měl prý za úkol zmapovat jejich prohřešky a korupci a dostat to pak na veřejnost. Odhalili tak prý třeba podvody s prodejem půdních bytů.
   

 "Většinu kauz řídil přímo Vít Bárta. Vždycky jsme se sešli já nebo někdo další z Věcí veřejných a někdo z detektivní divize ABL a koordinovali jsme postup," prozradil MfD Škárka, dnes již bývalý člen a místopředseda VV. Jako důkazy má výsledky prověrek, záznamy ze sledování a maily, které se v rámci této skupiny vyměňovaly, i od Bárty.
    

Škárka si do předloňského roku myslel, že chce Bárta změnit poměry k lepšímu. Pak se ale Věci veřejné začaly rozšiřovat po celé republice a došlo k mnoha odklonům od toho, co byl původní pohled Věcí veřejných, uvedl v listu.
    

Do loňského srpna prý nemohl nic dělat, protože byl vázán bianko směnkou na 10 milionů korun, kterou se stranou podepsal, aby mohl v roce 2006 kandidovat na starostu Prahy 1. "Tuto směnku měl podepsanou i (ministr školství) Josef Dobeš a (Bártova manželka) Kateřina Klasnová," dodal Škárka. Směnka byla podmíněna tím, že pokud by vystoupil ze strany, musel by se vzdát zastupitelského mandátu. Loni skončil Škárkův mandát v Praze 1, platnost směnky byla tedy podle Škárky ukončena.
    

V závěru rozhovoru Škárka poznamenal, že stranu financoval od začátku Bárta prostřednictvím ABL a pak firmy, které dostávaly od ABL zakázky. "Tyto firmy pak inzerovaly v časopise Pražan, který propagoval lídry Věcí veřejných. Tak se to dělalo do roku 2008. Pak začal být za finance odpovědný dnešní poslanec Radim Vysloužil. Takže co se dělo potom, už nevím. Ale podle mého názoru vstoupili do Věcí veřejných i jiní investoři," uzavřel Škárka.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Mim 7.4.2011 12:00

Tady přesně vidíte,že člověk který vstupuje do politiky má mít odonanováno,vůně peněz a moci je lákavá
Musím se přiznat,že jsem něco čekal,bylo mi jasné, že stranaVV si moc troufala,tudíž leží v žaludku mnoha lidem
Jeden prvorepublikový politik mi říkal ,když chceš umět vyjednávat, musíš umět držet meč a moč! Vysvětlení meč pro boj,ten vždy má dopadnout mírným ústupkem nebo mírnou výhrou,nikdy totální porážka a moč proto, že při jednání se dosti pije, jdeš na záchod,příjdeš a vše je jinak protože se zatím všichni domluvily v tvůj neprospěch


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (1.4 + 19.4) *

Zpět na přehled