Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pondělí 26. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Silničáři v Pardubickém kraji budou solit více komunikací

Silničáři v Pardubickém kraji budou solit více komunikací

Silničáři v Pardubickém kraji budou solit více komunikací

26.9.2018 14:29, Zdroj: ČTK

Pardubice - Správa a údržba silnic (SÚS) Pardubického kraje postupně rozšiřuje chemickou zimní údržbu silnic druhé a třetí třídy. Umožnil jí to přechod úklidu silnic první třídy na soukromé firmy. Nadcházející zimu bude zkvalitněna údržba na 34 kilometrech silnic na Chrudimsku a o dalších 30 kilometrech v regionu Moravská Třebová a Svitavy se ještě jedná, řekl ČTK provozní náměstek SÚS Pardubického kraje Marian Cvrkal.

"Jedná se o posyp solí se zkrápěním solankou, kde to umožňují ochranné podmínky, zejména zdrojů pitné vody," uvedl Cvrkal.

Síť krajských silnic je rozdělena na 69 okruhů. Vlastními prostředky bude SÚS udržovat 55 okruhů o celkové délce 2445 kilometrů. Zbývajících 544 kilometrů ve 14 okruzích budou zajišťovat externí dodavatelé. Celkem je ve správě SÚS 3123 kilometrů komunikací, z nichž se čtyři procenta v zimě kvůli neefektivnosti udržovat nebudou.

Od loňského roku se o zimní údržbu silnic v regionu starají tři subjekty. Ředitelství silnic a dálnic změnilo dodavatele úklidu silnic první třídy, tendr na osm let vyhrálo konsorcium firem Eurovia a Sovis. SÚS jim v zimě bude pouze poskytovat posypové materiály z tří svých skladů, výpomoc jako během loňské zimy již podle Cvrkala společnosti nepožadují.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (37.3 + 21.5) *

Zpět na přehled