Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je středa 19. 6. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Senátor Dryml z ČSSD hájí ministra Vondru

Senátor Dryml z ČSSD hájí ministra Vondru

Senátor Dryml z ČSSD hájí ministra Vondru

19.9.2010 11:32, Zdroj: ČTK

Senátor ČSSD Vladimír Dryml kritizuje vedení své strany kvůli tomu, že útočí na ministra obrany Alexandra Vondru (ODS). Vondra si podle něj za boj s korupcí zaslouží spíš podporu. Sociální demokraté tento týden Vondru vyzvali, aby zvážil rezignaci; prý prý je sám součástí údajné korupce v resortu. Podle dnešního Drymlova vyjádření by se pozornost ČSSD měla ale zaměřit na to, jak na obraně působili lidé z TOP 09, či dříve od lidovců, včetně nynějšího ministra financí Miroslava Kalouska (TOP 09). Stínový ministr obrany ČSSD Petr Hulinský Drymlovi vzkázal, že rychleji mluví, než myslí.

Hulinský tento týden uvedl, že by Vondra měl zvážit rezignaci. "Jeho setrvání na pozici ministra obrany totiž nezaručuje odstranění takzvané armádní korupční chobotnice, neboť jedním z jejích chapadel je dnes sám Vondra," napsal v prohlášení.

"Ministr obrany Alexandr Vondra veřejně a jasně vyhlásil boj proti korupci na ministerstvu obrany. ČSSD, které patrně chybí dostatek informací, by měla spíše podat ministrovi pomocnou ruku v boji proti korupci... než útočit na ministra," namítá Dryml. ČSSD by se měla více soustředit na objasnění "podivné Kalouskovy role", firmy Omnipol a dalších politiků z TOP 09 - dříve lidovců - v nákupech a hospodaření na ministerstvu obrany v minulých letech, uvedl Dryml v prohlášení, které zaslal ČTK.

Dryml, než začne kritizovat, by se měl podle Hulinského nejdřív informovat na důvody postojů stínových ministrů. "V tomto případě by se totiž dozvěděl, že ČSSD kritizuje jak pana Kalouska a lidoveckou armádní chobotnici, tak podivné angažmá pana Vondry," řekl dnes ČTK Hulinský, který ale stále věří tomu, že ministr bere svá slova o boji s úplatky vážně. "O jeho slovech se přesvědčíme při jeho postoji při projednávání možných korupčních kauz a při schvalování vyšetřovací komise ve sněmovně," dodal Hulinský.

Vyšetřovací komisi i mimořádné jednání sněmovny k armádním zakázkám požaduje ČSSD. Lídři stran vládní koalice se ale shodli, že jejich poslanci program mimořádné schůze svolané na čtvrtek 23. září nepodpoří. Vzhledem k tomu, jakou sílu má koalice ve sněmovně, není příliš pravděpodobný ani vznik komise.

Není to poprvé, kdy se Drmyl vymezuje proti názoru vedení ČSSD, ve které není od doby odstoupení předsedy Jiřího Paroubka po květnových volbách o střety nouze. Dryml také v minulosti avizoval, že se hodlá ucházet o dosud neobsazený post předsedy strany.

Armádou zmítá v poslední době řada skandálů, mimo jiné v souvislosti s chystaným nákupem minometů nebo pořízením obrněných transportérů. Vondra deklaroval, že chce ministerstvo očistit, zároveň se ale jeho jméno objevuje v kauze nákupu transportérů. Údajně loboval za pořízení pandurů.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (45.2 + 2.5) *

Zpět na přehled