Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je úterý 20. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Senát za Zemanovy účasti rozhodne o další obměně Ústavního soudu

Senát za Zemanovy účasti rozhodne o další obměně Ústavního soudu

Senát za Zemanovy účasti rozhodne o další obměně Ústavního soudu

20.6.2013 08:42, Zdroj: ČTK

Praha - Senát má dnes za účasti prezidenta Miloše Zemana rozhodnout o další obměně Ústavního soudu. Hlava státu tentokrát nabídla senátorům samé soudce - Kateřinu Šimáčkovou, Ludvíka Davida, Pavla Rychetského a Miloslava Výborného. Nad zvolením Výborného ale visí otazník, neboť na rozdíl od ostatních adeptů získal podporu jen v senátním výboru pro lidská práva. Ústavně-právní výbor ho v tajné volbě nedoporučil a i senátoři budou o nominacích rozhodovat v tajné volbě.

Někdejší ministr obrany, předseda Legislativní rady vlády a šéf sněmovního ústavně právního výboru za KDU-ČSL Výborný byl ústavním soudcem do začátku letošního června, podílel se mimo jiné na zamítnutí levicové ústavní stížnosti na církevní restituce. Hlavně senátoři z řad ČSSD, která má v horní komoře většinu, mu podle kuloárových informací nemohou zapomenout také jeho postoj k předchozím stížnostem, například na poplatky ve zdravotnictví.

Očekává se, že se prezident v rámci své návštěvy sídla horní komory vyjádří i k nominaci ODS, která se rozhodla na místo po Petru Nečasovi v čele vlády navrhnout předsedkyni Sněmovny Miroslavu Němcovou (ODS).
Senát by měl mít naopak na programu sérii zákonů. Schválit by podle svých výborů měl například novelu proti nadměrnému uzavírání poštovních poboček na venkově, změny pravomocí centrální banky nebo pravidla pro nakládání s vojenským materiálem.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (40.7 + 27.3) *

Zpět na přehled