Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je úterý 20. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Senát vybral firmu ke kontrole financování volby prezidenta

Senát vybral firmu ke kontrole financování volby prezidenta

Senát vybral firmu ke kontrole financování volby prezidenta

13.8.2013 15:05, Zdroj: ČTK

Praha - Financování prezidentských kampaní kandidátů letošní volby hlavy státu prověří pro senátní mandátový a imunitní výbor firma Apogeo Audit. Nabídla nejnižší cenu 75.000 korun bez daně z přidané hodnoty. Na prověrku placení kampaní bude mít měsíc od podpisu smlouvy, uvedla dnes v tiskovém prohlášení senátní tisková tajemnice Eva Davidová.

Společnost prověří, zda částky převedené na volební účty obsahují údaje o původu a jestli veškeré výdaje na kampaně byly hrazeny z těchto účtů. Prozkoumá také, zda účetnictví kandidátů bylo vedeno podle zákona a jestli volební výbory plnily všechny povinnosti týkající se nakládání s penězi na volebních účtech, včetně dodržení lhůt.

Členové senátního výboru už dali najevo, že za porušení zákona zřejmě označí to, že mu týmy Miloše Zemana a Jana Fischera nepředložily uzavřené vyúčtování svých kampaní. Jako jediní z devíti kandidátů totiž ještě po termínu spláceli své závazky a přijímali příspěvky na své volební účty.

Mandátový a imunitní výbor po provedení auditu jeho výsledky zveřejní. Výbor kromě vypracování zprávy žádné další kompetence nemá.

Firma Apogeo Audit vzešla až z druhého výběrového řízení. V prvním tendru nebyl vybrán žádný uchazeč. Kontrolu formou auditora zvolili senátoři kvůli tomu, že na prověření účetnictví neměli sami kapacitu.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (7.3 + 21.7) *

Zpět na přehled