Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je středa 21. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Senát bude rozhodovat o registru smluv

Senát bude rozhodovat o registru smluv

Senát bude rozhodovat o registru smluv

22.10.2015 03:03, Zdroj: ČTK

Praha - Uzákonění povinnosti úřadů zveřejňovat smlouvy v jejich registru bude jedním z hlavních témat, kterými se dnes bude věnovat Senát. Rozhodnout má také o způsobu pojištění cestovních kanceláří. Už tradičním tématem bude migrace a kvóty na přerozdělování běženců mezi státy EU.

Od zveřejňování v registru smluv senátoři pravděpodobně osvobodí národní podniky, tedy hlavně Budějovický Budvar. Výbor pro veřejnou správu naopak doporučil povinnost rozšířit i na spolky, nadace, ústavy nebo obecně prospěšné společnosti, které by dostaly ročně více než jeden milion korun z veřejných rozpočtů.

Hospodářský výbor prosazuje zřejmě nejkontroverznější návrh, podle něhož by nezveřejnění smlouvy neznamenalo automaticky její zneplatnění. Místo toho chce finanční sankci za nezveřejnění ve výši čtvrtiny ceny či hodnoty předmětu smlouvy, nejméně však 10.000 korun. Dohled nad smlouvami chce svěřit Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže.

Schválení se v Senátu nedočká ani novela o cestovním ruchu. Senátní výbory do této předlohy doporučily vložit ustanovení, podle něhož pojišťovny nebudou muset překročit sjednaný limit plnění při odškodnění klientů cestovních kanceláří v úpadku. Změna vychází z dohody pojišťoven, cestovních kanceláří a ministerstva pro místní rozvoj.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (21.3 + 7.7) *

Zpět na přehled