Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je úterý 20. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Sellier & Bellot se obává snížení výroby kvůli evropské směrnici

Sellier & Bellot se obává snížení výroby kvůli evropské směrnici

Sellier & Bellot se obává snížení výroby kvůli evropské směrnici

18.4.2016 16:51, Zdroj: ČTK

Vlašim (Benešovsko) - Výrobce munice Sellier & Bellot se obává, že bude muset snížit výrobu kvůli evropské směrnici, která řeší kategorizaci zbraní. Loňské tržby společnosti činily 3,5 miliardy korun, letos by mohly přesáhnout čtyři miliardy. Devadesát procent výroby podniku jde na export. ČTK to dnes řekl generální ředitel společnosti Radek Musil.

V případě změny kategorizace některých zbraní z těch, které dosud mohly držet civilní osoby, na kategorii vojenských, by lidé podle Musila tyto zbraně neodevzdali, ale například by je nahlásili jako odcizené. "Směrnice by znamenala, že několik stovek tisíc zbraní by se v ČR stalo nelegálními," uvedl Musil. Společnosti by také mohlo ubýt zákazníků a to by znamenalo snížení výroby až o desítky procent.

Prezident Miloš Zeman při dnešní návštěvě společnosti přislíbil, že se pokusí domluvit dlouhodobý kontrakt pro českou armádu. Podle Zemana by také kontrakt měl být uzavřen přímo, a ne přes prostředníky. To je podle Musila standardní i u dalších tendrů pro armádu, a to i v jiných evropských zemích, například Velké Británii, Německu, Itálii a dalších.

Výrobce munice Sellier & Bellot do rozšíření závodu investuje přes 1,3 miliardy korun a v červnu otevře novou výrobní halu. Vznikne v ní 250 nových pracovních míst, někteří zaměstnanci už se zacvičují. Celkem zde pracuje přes 1500 lidí. Společnost očekává růst i v dalších letech.

Od vedení společnosti dnes prezident dostal desku s nainstalovanými vzorky munice, kterou firma vyrábí, a s portréty zakladatelů společnosti. Munice není funkční.

Prezident je ve Středočeském kraji na třídenní návštěvě. Dnes se setkal v budově hejtmanství v Praze se středočeskými zastupiteli, starosty, řediteli příspěvkových organizací a odborů. Ve Vlašimi ho ještě čeká schůzka s vedením města a diskuse s lidmi na nádvoří zámku.

V úterý prezident zamíří na letiště u Bystřice na Benešovsku, do Berouna a Sedlčan. Ve středu má v plánu návštěvu Jinců na Příbramsku, kde se setká mimo jiné se zástupci dělostřeleckého pluku.

Zemanova prezidentská návštěva středních Čech se koná potřetí, naposledy byl na oficiální návštěvě v kraji před rokem.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (15.9 + 25.4) *

Zpět na přehled