Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 25. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Šéf teplické ČSSD chce po Bártovi milion za slova o kmotrech

Šéf teplické ČSSD chce po Bártovi milion za slova o kmotrech

Šéf teplické ČSSD chce po Bártovi milion za slova o kmotrech

18.8.2011 08:40, Zdroj: ČTK

Městský soud v Praze se dnes bude zabývat žalobou šéfa teplické ČSSD Petra Bendy na bývalého ministra dopravy a nynějšího předsedu poslanců Věcí veřejných Víta Bártu a ministerstvo dopravy. Benda se domáhá milionu korun a omluvy kvůli slovům, která Bárta mimo jiné i na jeho adresu pronesl v lednu v Otázkách Václava Moravce.

Exministr tehdy uvedl, že z výsledků auditu ministerstva dopravy vyplývá, že někteří manažeři Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) kryjí nelegální činnost stavebních firem. To se podle tehdejších slov Bárty týkalo nejvíc Ústeckého kraje, kde prý bylo navíc podezření, že vedení ŘSD řídí "slavní kmotři ODS a sociální demokracie" - podnikatel Patrik Oulický a Benda. Poté podle Bendy tvrzení zopakoval pro Českou televizi a Novu a dodal, že "konkrétní manažeři čerpají určité benefity" pocházející z okruhu Bendy a Oulického.

Bártova slova se pak podle žaloby objevila ve většině hromadných sdělovacích prostředků. Exministrovy výroky přitom podle Bendy nejsou pravdivé a zasahují do jeho cti, důstojnosti a dobré pověsti. Měly prý také negativní vliv na jeho obchodní a politickou činnost i soukromý život. Benda chce vedle milionu od Bárty, případně ministerstva dopravy, také omluvu - soukromou i prostřednictvím médií.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (4.7 + 30.7) *

Zpět na přehled