Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pondělí 20. 5. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Šéf ŘSD chce zlepšit čerpání peněz, ministr chce přeměnu ŘSD

Šéf ŘSD chce zlepšit čerpání peněz, ministr chce přeměnu ŘSD

Šéf ŘSD chce zlepšit čerpání peněz, ministr chce přeměnu ŘSD

16.5.2012 20:45, Zdroj: ČTK

Praha - Prioritou nového šéfa Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Davida Čermáka je čerpání peněz z rozpočtu a z evropských operačních programů. Zvýšit se musí kvalifikovanost zaměstnanců a zlepšit jejich přístup při přejímání staveb, řekl Čermák na dnešním setkání s novináři. Ke splnění těchto cílů bude potřeba změnit právní subjektivitu ŘSD, dodal ministr dopravy Pavel Dobeš

Podle Dobeše bude třeba přeměnit příspěvkovou organizaci ŘSD do podoby akciové společnosti nebo na státní podnik. Tato změna by umožnila ŘSD čerpat prostředky z jiných zdrojů než jen ze státního rozpočtu a zároveň by vedla ke zvýšení odpovědnosti ve společnosti.

"Prioritou je rozhýbání čerpání finančních prostředků, které jsou alokovány v rozpočtu Ředitelství silnic a dálnic pro tento rok, stejně jako zajištění čerpání evropských prostředků tak, abychom o ně zbytečně nepřišli," uvedl Čermák.

Zvýšit se podle něj musí transparentnost tendrů, aby stavby nebyly příliš drahé a odpovídaly nákladům, které byly na ně vynaloženy. Čermák mezi prioritní stavby zařadil obchvat kolem Prahy, opravu dálnice D1 a dobudování rychlostních komunikací D3 a D6.

Čermáka jmenoval Dobeš šéfem ŘSD minulý pátek. Ve funkci nahradil Reného Porubu, který byl považován za člověka blízkého neformálnímu šéfovi Věcí veřejných Vítu Bártovi. Setrvání Čermáka v úřadu ministr podmínil mimo jiné vypracováním konceptu dalšího fungování ředitelství. Skutečnost, že Čermák nemá vysokoškolské vzdělání, ministrovi nevadí. Podle něj jde o člověka, který je s problematikou silničního stavitelství detailně seznámen.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (26.8 + 39.1) *

Zpět na přehled