Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je úterý 19. 2. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Sedlčany chtějí budovat inženýrské sítě a opravit stadion

Sedlčany chtějí budovat inženýrské sítě a opravit stadion

Sedlčany chtějí budovat inženýrské sítě a opravit stadion

12.2.2018 09:35, Zdroj: ČTK

Sedlčany (Příbramsko) - Sedlčany na Příbramsku mají letos připraveno na stavební investice 37,6 milionu korun, o pět milionů více než loni. Město chce z vlastních peněz investovat hlavně do inženýrských sítí v lokalitě U Háječku, kde má vzniknout 25 nových rodinných domů, a do rekonstrukce lehkoatletického stadionu. ČTK to řekl místostarosta Miroslav Hölzel (ODS).

Návrh rozpočtu sedmiticícového města na letošní rok počítá s příjmy a výdaji 189,2 milionu korun, zastupitelstvo ho bude schvalovat 26. února. Radnice očekává vyšší příjmy z daní téměř o 15 milionů korun, velkou část z těchto peněz ale bude muset vynaložit na vyšší platy úředníků a náklady související s povinnosti chránit data podle unijního nařízení GDPR.

Do vybudování inženýrských sítí U Háječku chce město vložit 11,7 milionu korun. Celkem půjde o projekt za 16,5 milionu Kč, zbytek ale doplatí stavebníci v příspěvcích na přípojky. Podobnou částku, 11,6 milionu, hodlá radnice investovat do stadionu. Počítá s odvodněním, rekonstrukcí travnaté plochy a vybudováním dráhy a atletických sektorů.

Dalším plánovaným projektem je výstavba parkoviště pro 35 aut za 2,4 milionu korun pod bývalou ubytovnou Sedlčanských strojíren. Přístupová ulice je velmi úzká a neumožňuje parkování více aut, přitom v ubytovně je kolem 50 malých bytů. Kvůli velkému množství vozidel ulicí často nemohou projet popeláři.

V návrhu rozpočtu zatím není projekt přestupního terminálu za 50 milionů korun, protože je otázkou, jak dopadne výběrové řízení. "Nicméně máme tam související akci s touto stavbou, která není předmětem veřejné zakázky, a to je rozšíření sjezdu z Nádražní ulice do ulice Pod Potoky," uvedl Hölzel. Město také letos počítá s vybudováním přeložky vysokého napětí pod autobusovým nádražím.

Dopravní terminál má stát kolem 50 milionů korun a radnice ho chce postavit za peníze EU. Tendr se ale zkomplikoval. Jedna z neúspěšných firem se obrátila na antimonopolní úřad, který soutěž vrátil do fáze, v níž byla před Vánoci. Sedlčany přitom musejí stavbu dokončit ještě letos, jinak hrozí, že přijdou o dotaci. Pokud by se tak stalo, musely by terminál vybudovat z vlastních peněz, nejspíš v redukované podobě.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (26.7 + 14.1) *

Zpět na přehled