Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 22. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Secesní most v Jihlavě čeká letos rekonstrukce

Secesní most v Jihlavě čeká letos rekonstrukce

Secesní most v Jihlavě čeká letos rekonstrukce

12.5.2011 16:31, Zdroj: ČTK

 Secesní most mezi Okružní a Havlíčkovou ulicí v lokalitě U Jánů přes řeku Jihlavu by se po rekonstrukci měl stát jedním z uzlových bodů nemotorové dopravy v této části Jihlavy. Náklady dosáhnou přibližně 12 milionů korun, oprava by měla začít v červenci a skončit v listopadu. Novinářům to dnes řekl primátor Jaroslav Vymazal (ODS). 
   

 "Oprava by měla zlepšit nejen technický stav mostu, ale i jeho estetickou stránku," řekl Vymazal. Bude použita historická dlažba, do části vozovky budou zabudovány koleje upomínající na tramvajovou dopravu. 
   

 Most je jako technická památka památkově chráněný. Začal se stavět v roce 1908, rok na to byl zřejmě uveden do provozu. Původně vznikl pro potřeby tramvajové dopravy a dopravě také sloužil až do roku 1981. Přes most vede do centra města kratší a bezpečnější cesta než po novějším frekventovaném mostě v Havlíčkově ulici. 
    

Z havarijních důvodů byl most na doporučení statika na jaře 2008 uzavřen. Odstranění kritických závad hlavně na mostových římsách stálo město půl milionu korun. Pro chodce a cyklisty byl znovu otevřen v létě 2009.

Jiná média

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (2.0 + 17.3) *

Zpět na přehled