Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 24. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Rusnok je přesvědčen, že jeho vláda splnila, co deklarovala

Rusnok je přesvědčen, že jeho vláda splnila, co deklarovala

Rusnok je přesvědčen, že jeho vláda splnila, co deklarovala

16.10.2013 17:05, Zdroj: ČTK

Praha - Premiér v demisi Jiří Rusnok má za to, že jeho úřednická vláda v prvních 100 dnech splnila, co deklarovala. Na tiskové konferenci po jednání kabinetu vyzdvihl především zákon o obnovitelných zdrojích energie, návrh rozpočtu nebo zlepšené čerpání evropských fondů. Vyjádřil také přesvědčení, že je dobře, když vláda souzní s hlavou státu.

Kabinet podle ministerského předsedy splnil to, že je vládou udržovací a překlenovací, "která má za úkol obnovit chod jednotlivých státních institucí, zajistit jejich pravidelné a řádné fungování. To myslím, že se v těch minulých 100 dnech odehrálo velmi intenzivně," uvedl.

Za úspěch vlády Rusnok považuje například nový zákon o obnovitelných zdrojích elektrické energie a systém navýšeného státního příspěvku na doplatky nákladů za tyto zdroje pro spotřebitele, v jejichž důsledku podle něj příští rok citelně klesnou ceny elektrické energie. Zmínil také "naléhavou pozornost", kterou kabinet věnuje situaci v Moravskoslezském kraji.

Jako pozitivní vnímá i aktivity v oblasti čerpání evropských fondů, kde vyzdvihl zejména činnost ministerstva pro místní rozvoj, nebo "velmi solidní" návrh státního rozpočtu. "Já myslím, že v rámci možností jsme dělali, co se dalo, a děláme a budeme dělat dál," dodal.

Na otázku, zda není problematické, že vláda příliš souzní s prezidentem Milošem Zemanem, řekl, že to tak nevidí. "Kdyby byl problém České republiky v tom, že vláda souzní s Hradem, tak to bychom jistě na tom byli dobře v této zemi," nechal se slyšet. Ve většině záležitostí podle něj soulad existuje a je za to prý rád. "Já myslím, že výkonné orgány této země by měly spolu souznít."

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (48.4 + 43.1) *

Zpět na přehled