Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 24. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » ŘSD se neodvolalo proti rozhodnutím ÚOHS ohledně dostavby D3

ŘSD se neodvolalo proti rozhodnutím ÚOHS ohledně dostavby D3

ŘSD se neodvolalo proti rozhodnutím ÚOHS ohledně dostavby D3

14.1.2014 11:41, Zdroj: ČTK

Brno - Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) se neodvolalo proti prosincovým rozhodnutím ÚOHS, které se týkaly stavby dvou úseků dálnice D3 mezi Veselím nad Lužnicí a Českými Budějovicemi. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) v postupu ŘSD našel chyby. Nařídil mu, aby nabídky firem posoudil znovu. Obě rozhodnutí úřadu jsou pravomocná, zjistila ČTK z webu ÚOHS.

Tendry původně vyhrála Skanska. ÚOHS se záležitostí zabýval kvůli stížnosti neúspěšných zájemců o zakázku, sdružení firem Eurovia a Strabag. "Posouzení nabídkových cen ve vztahu k předmětu zakázky nebylo provedeno transparentním způsobem. Tento postup mohl v obou případech ovlivnit výběr nejvhodnější nabídky," uvedl již dříve předseda ÚOHS Petr Rafaj.

Stěžovatelé namítali, že vítězná Skanska v tendrech nabídla podezřele nízké ceny, které nemohou pokrýt skutečné náklady stavby. To ale hodnotící komise v jednom případě popřela a ve druhém stížnost stavebních firem vůbec neposuzovala, protože ji stěžovatelé nestihli doručit v zákonné lhůtě.

Skanska v obou tendrech původně zvítězila s podobnou cenou zhruba 600 milionů korun, což v úseku Borek - Úsilné odpovídalo 46 procentům ceny projektu a v případě úseku mezi Veselím nad Lužnicí a Bošilcem 43 procentům původně předpokládané ceny. V prvním případě rozdíl mezi nabídkou Skansky a konsorcia tvořeného společnostmi Eurovia a Strabag činil 120 milionů korun.

Dálnice D3 má spojit Prahu, Tábor a České Budějovice a z Třebonína pokračovat jako rychlostní silnice k rakouským hranicím. Nyní je v provozu dvaačtyřicetikilometrový úsek mezi Meznem a Veselím nad Lužnicí. Předpokládané náklady na stavbu jsou zhruba 80 miliard korun.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (9.8 + 47.6) *

Zpět na přehled