Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 25. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » ŘSD se brání pokutě 200.000 korun od ÚOHS

ŘSD se brání pokutě 200.000 korun od ÚOHS

ŘSD se brání pokutě 200.000 korun od ÚOHS

2.12.2015 13:31, Zdroj: ČTK

Brno - Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) se brání pokutě 200.000 korun, kterou dostalo v říjnu od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) za stavbu okružní křižovatky v Dubí na Teplicku. ŘSD podalo žalobu ke Krajskému soudu v Brně, který se začal případem zabývat. ČTK to dnes řekla mluvčí soudu Simona Tesařová. Za chyby má platit i radnice v Dubí, která dostala pokutu 50.000 Kč.

ŘSD zadávalo zakázku spolu s městem Dubí. Vítězná nabídka společnosti HERKUL byla otevřena až dva dny po nabídkách ostatních firem. Podle ÚOHS nelze ale takto postupovat ve veřejných tendrech.

"Dodatečným otevřením nabídky dva dny poté, co proběhlo řádné otevírání obálek s nabídkami, byla narušena přezkoumatelnost a veřejná kontrola postupu zadavatele," uvedl v rozhodnutí předseda ÚOHS Petr Rafaj.

Podle něj jsou pochybnosti o regulérnosti soutěže o to větší, že poslední otevřená obálka byla s nabídkou vítězné firmy. "Existoval dostatečný časový prostor pro možnou manipulaci s nabídkou vybraného uchazeče," uvedl Rafaj.

Zakázka na okružní křižovatku je z roku 2012. Firma Herkul vyhrála s cenou přes šest milionů korun. Většinu prací platilo ŘSD, radnice v Dubí hradila zhruba třetinu částky. Za jak dlouho soud o případu rozhodne, není zatím jasné. V některých případech vydává rozsudky i více než rok poté, co případ dostane na stůl.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (28.2 + 0.5) *

Zpět na přehled