Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 25. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » ŘSD odvolalo tři manažery ředitelství v Ústeckém kraji

ŘSD odvolalo tři manažery ředitelství v Ústeckém kraji

ŘSD odvolalo tři manažery ředitelství v Ústeckém kraji

17.1.2011 18:42, Zdroj: ČTK

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) dnes odvolalo ředitele krajského ředitelství v Ústeckém kraji Renného Komínka. O post přišli i manažeři, kteří měli na starosti provoz a výstavbu, řekla ČTK mluvčí ŘSD Martina Vápeníková. Na manažery již ministerstvo dopravy podalo minulý týden trestní oznámení. Ministr dopravy Vít Bárta (VV) před týdnem řekl, že údajně byli řízeni takzvanými kmotry ODS a ČSSD Patrikem Oulickým a Petrem Bendou. Oba to popřeli, Benda na Bártu podal trestní oznámení.

Důvodem odvolání manažerů jsou podle Vápeníkové nedostatky, které na krajském ředitelství objevili auditoři. Komínek dnes situaci na krajském ředitelství nechtěl komentovat, ČTK odkázal na mluvčí ŘSD.

Řízením ředitelství je pověřený šéf pražského ředitelství Jiří Mayer. Jeho úkolem je prý situaci co nejdříve stabilizovat. Sídlo krajského ředitelství v Chomutově je od minulého týdne kvůli probíhajícímu auditu uzavřené. Vápeníková uvedla, že v úterý by některé z jeho činností měly začít fungovat, činnost se zde nejspíše naplno obnoví ve středu.

Na manažery ministr dopravy Vít Bárta v pátek podal trestní oznámení, protože prý kryjí nelegální činnost stavebních firem. V oznámení je jmenován i manažer Tomáš Hoffman, který údajně využíval automobil od stavební společnosti Skanska. Ministerstvo dopravy tvrdí, že trestní oznámení může být případně doplněné o další skutky, které na ředitelství zjistí auditoři.

Hoffman, který byl manažerem pro výstavbu, údajně využíval automobil od stavební společnosti Skanska, jež patří k dodavatelům části úseku silnice R7 za více než dvě miliardy korun. Stavební firma prý platí za octavii leasingové společnosti 13.000 korun měsíčně, na ŘSD posílá faktury za provoz auta ve výši 20.000 korun.

Benda (ČSSD) informace o tom, že by manažery nějak řídil, označil za nesmyslné a vylhané. K veřejnému předložení důkazů ministra vyzvala v pátek ODS v Ústeckém kraji, protože prý je kauza zpolitizovaná a poškozuje ODS.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (43.8 + 33.2) *

Zpět na přehled