Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je středa 22. 5. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » ŘSD může začít stavět 2. část obchvatu Č.Budějovic, ÚOHS rozhodl

ŘSD může začít stavět 2. část obchvatu Č.Budějovic, ÚOHS rozhodl

ŘSD může začít stavět 2. část obchvatu Č.Budějovic, ÚOHS rozhodl

12.3.2019 14:16, Zdroj: ČTK

České Budějovice - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zamítl návrh firem Astaldi enterprise S.p.A. a IC Ictas, že zadání stavby severní části obchvatu Českých Budějovic bylo nezákonné. ŘSD tak může zahájit stavbu, jež je součástí D3. ČTK to dnes řekli mluvčí ÚOHS Martin Švanda a mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Jan Rýdl. Jde o úsek dálnice D3 Úsilné - Hodějovice, dlouhý 7,2 kilometru.

Druhou část obchvatu, úsek dálnice D3 Staré Hodějovice-Třebonín, začnou firmy stavět 29. března. Úsek dlouhý 12,5 kilometru postaví italsko-slovenské sdružení firem Salini Impregilo a Doprastav. Cena zakázky s DPH je sedm miliard Kč. Stavba by měla být hotová v létě 2022.

Společnost Astaldi enterprise S.p.A., IC Ictas upozorňovala na netransparentní změny zadávací dokumentace ohledně úseku Úsilné - Hodějovice. "Mohu potvrdit, že ve druhém stupni bylo potvrzeno prvostupňové rozhodnutí, pravomocně (ÚOHS) zamítl návrh proti údajnému nezákonnému postupu zadavatele. Stěžovali si, že v zadávací dokumentaci bylo uděláno mnoho změn a že zadavatel pak měl udělat úplné znění zadávací dokumentace. V prvním stupni jsme řekli, že to neznamená netransparentnost v postupu zadavatele a teď to bylo potvrzeno," řekl Švanda.

Firmy ještě mohou podat k soudu žalobu proti tomuto pravomocnému rozhodnutí předsedy ÚOHS. Společnosti Astaldi a IC Ictas nebyly ve výsledkové listině tendru na úsek Úsilné - Hodějovice mezi účastníky uvedeny, ale nabídly nejnižší cenu na stavbu úseku Hodějovice - Třebonín.

Nejnižší cenu za stavbu 7,2 kilometru dlouhého úseku Úsilné - Hodějovice včetně téměř kilometr dlouhého tunelu nabídlo sdružení Hochtief, Colas, M-Silnice. Nabídlo, že úsek postaví za 5,28 miliardy korun, což bylo o 23 procent méně, než ŘSD původně předpokládalo.

Rozhodnutí ÚOHS podle mluvčího ŘSD znamená, že lze podepsat smlouvu a začít úsek Úsilné - Hodějovice stavět. "Jsme rádi, že ÚOHS dokonce nadvakrát prověřil, že výběrové řízení proběhlo v pořádku, korektně a podle zákona. Ještě bych zmínil, že výběrové řízení napadl někdo, kdo se ho neúčastnil," řekl Rýdl.

Zatím poslední jihočeský úsek D3 Veselí nad Lužnicí-Bošilec dlouhý 5,1 kilometru otevřelo ŘSD v říjnu 2017. Na něj navazuje část Bošilec-Ševětín dlouhá 8,1 kilometru, bude stát 1,2 miliardy a první řidiči by po ní měli jet v červnu 2019. Na posledním úseku D3 k hranicím s Rakouskem ŘSD připravuje dokumentaci EIA a vykupuje pozemky.

Jihočeská část dálnice D3 by měla být k hranicím s Rakouskem hotová do roku 2024, uvedlo ŘSD loni. Ve stejném roce by se měla začít stavět D3 ve středních Čechách.

D3 má spojit Prahu s Českými Budějovicemi a rakouskými hranicemi, kde se napojí na rakouskou rychlostní silnici S10. Dálnice D3 by měla měřit zhruba 170 kilometrů, nyní je v provozu asi 50 kilometrů.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (26.1 + 15.0) *

Zpět na přehled