Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pátek 23. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » ŘSD má sedm nabídek na stavbu silnice v Plzni za půl mld. Kč

ŘSD má sedm nabídek na stavbu silnice v Plzni za půl mld. Kč

ŘSD má sedm nabídek na stavbu silnice v Plzni za půl mld. Kč

29.11.2018 17:01, Zdroj: ČTK

Plzeň - Sedm nabídek na stavbu části východního obchvatu v Plzni, který odlehčí přetížené Karlovarské třídě, obdrželo Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). Dnes zveřejnilo tři, které jsou podle ŘSD nejvýhodnější. Téměř tříkilometrovou silnici I/20 a II/231 Plaská - Na Roudné - Chrástecká chtějí postavit sdružení Eurovia CS, Berger Bohemia a Swietelsky, které nabídlo nejnižší cenu 494 milionů Kč bez DPH, tedy 93 procenta projektované sumy, Colas CZ s cenou 523 milionů Kč a Metrostav, který je se sumou 547 milionů Kč o více než tři procenta nad cenou spočítanou projektantem. ČTK to dnes řekl mluvčí ŘSD Jan Studecký.

"Hodnotící komise teď nabídky zhodnotí a doporučí uchazeče, s nímž by mělo ŘSD uzavřít smlouvu. Konkrétní termín zahájení je závislý na případných námitkách ze strany neúspěšných uchazečů k Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže," uvedl mluvčí.

Podle ředitele plzeňské oblasti ŘSD Zdeňka Kuťáka by měla stavba strategické silnice určitě začít na jaře 2019 a skončit do dvou let. Řidiči směřující z největšího plzeňského sídliště Lochotín po ní budou moci jezdit na Prahu, ale také na jih Plzeňska.

Povede podél železniční tratě na Žatec, tedy podél zástavby u Boleveckého rybníka a v poli pod Mikulkou. Na konci ulice Na Roudné vznikne nový kruhový objezd a odtud povede silnice až ke křižovatce silnice na Plasy a Most se Studentskou ulicí. Dvouproudá silnice se vyhne takzvané myší díře a díky posunu do pole pod Mikulku řidiči přestanou jezdit exponovanou částí kolem domků a bytovek. Investory jsou spolu s ŘSD ještě Plzeňský kraj a město, tyto subjekty uzavřely smlouvu o spolupráci při výběrovém řízení, dozoru i financování. "Spolupráce s městem je vzorová," řekl Kuťák.

ŘSD má nyní podle Studeckého rozestavěno přes 60 kilometrů silnic I. třídy. Letos na nich provedlo opravy za 5,7 miliardy korun a na jejich údržbu vydalo 3,5 miliardy Kč.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (26.2 + 13.4) *

Zpět na přehled