Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 25. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » ŘSD dostalo od ÚOHS pokutu 300.000 Kč, už je pravomocná

ŘSD dostalo od ÚOHS pokutu 300.000 Kč, už je pravomocná

ŘSD dostalo od ÚOHS pokutu 300.000 Kč, už je pravomocná

19.9.2014 10:47, Zdroj: ČTK

Brn - Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) dostalo od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) pokutu 300.000 korun za to, že nevypsalo otevřené tendry u tří zakázek na opravy silnic na Trutnovsku. Pokuta je pravomocná, řekl dnes ČTK předseda úřadu Petr Rafaj.

Ředitelství silnic postupovalo při vypisování zakázek jen zjednodušenou formou, použilo jednací řízení bez uveřejnění. Podle úřadu to ale bylo v rozporu se zákonem o veřejných zakázkách.

"ŘSD neprokázalo existenci krajně naléhavého případu či situace objektivně nepředvídatelné, ani takovou časovou tíseň, aby nemohlo zadat veřejnou zakázku v řádném zadávacím řízení," uvedl Rafaj.

Chyby se týkaly zakázek na opěrné zdi v obcích Suchovršice a Adamov a havárii silničního náspu ve Zlaté Olešnici. Podle Rafaje bylo ŘSD s faktickým stavem staveb seznámeno v březnu 2012 a zadávací řízení zahájilo o sedm měsíců později, přičemž smlouvy s vybranými dodavateli uzavřelo v lednu 2013.

Podle Rafaje při zadávání veřejné zakázky prostřednictvím jednacího řízení bez uveřejnění vždy existuje riziko, že výběr nejvhodnější nabídky může být podstatně ovlivněn. K předložení nabídky je totiž vyzýván jen minimální počet potenciálních dodavatelů, zadávací řízení se nezveřejňuje, probíhá v krátkém časovém horizontu.

"Tyto okolnosti mohou ovlivnit množství, kvalitu a cenu nabídek, tudíž i výběr nejvhodnější nabídky," uvedl Rafaj.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (24.6 + 0.3) *

Zpět na přehled