Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 24. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » ŘSD dostalo od antimonopolního úřadu půlmilionovou pokutu

ŘSD dostalo od antimonopolního úřadu půlmilionovou pokutu

ŘSD dostalo od antimonopolního úřadu půlmilionovou pokutu

21.2.2013 14:55, Zdroj: ČTK

Brno - Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) neuchovalo dokumentaci k tendru na silnici do Rajhradu. Od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) za to dostalo půlmilionovou pokutu. Výši pokuty potvrdil předseda ÚOHS Petr Rafaj, dnes to řekl ČTK.

Tendr je z roku 2008. Vyhrálo jej Sdružením Rajhrad, jehož členy jsou společnosti D.I.S., EUROVIA CS, SILNICE BRNO a FIRESTA - Fišer, rekonstrukce, stavby.

Tím, že ŘSD neuchovalo dokumentaci k zakázce, nebylo možné správnost jeho postupu přezkoumat. "Archivace dokumentace o veřejné zakázce je jediným možným způsobem, kterým lze ověřit postup zadavatele při zadávání veřejné zakázky a zjistit, zda byl jeho postup v souladu se zákonem," uvedl Rafaj.

Ředitelství silnic odmítlo rozhodnutí úřadu komentovat. "Ke kauze se nebudeme vyjadřovat, protože je v současné době podle našich informací předmětem šetření orgánů činných v trestním řízení," uvedla Nina Ledvinová z tiskového odboru ŘSD.

Podle Rafaje je uchovávání dokumentace k tendrům zákonnou povinností zadavatele, která přispívá k dodržování zásady transparentnosti a zásady přezkoumatelnosti postupu zadavatele. "Neuchování dokumentace o veřejné zakázce je jedním z nejzávažnějších správních deliktů," zdůraznil Rafaj.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (41.6 + 19.3) *

Zpět na přehled