Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 25. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » ŘSD dostalo další pokutu, má zaplatit 300.000 korun

ŘSD dostalo další pokutu, má zaplatit 300.000 korun

ŘSD dostalo další pokutu, má zaplatit 300.000 korun

20.11.2013 10:20, Zdroj: ČTK

Brno - Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) dostalo od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) pokutu 300.000 korun. Zadalo tři menší tendry v rozporu se zákonem o veřejných zakázkách. Pokuta je už pravomocná, ŘSD se proti ní neodvolalo. ČTK to dnes řekl předseda ÚOHS Petr Rafaj.

Zakázky jsou z roku 2011. Týkaly se například silnice v úsecích Salajna - Velká Šitboř nebo Dolní Žandov - Manský dvůr na Chebsku. Každá z nich měla hodnotu kolem šesti milionů korun.

ŘSD na zakázky nevypisovalo otevřené tendry, zadávalo je mimo režim zákona jako zakázky malého rozsahu. Ve všech případech ŘSD oslovilo pouze tři uchazeče s výzvou k podání nabídek.

Podle Rafaje byla předpokládaná hodnota tendrů na rozhraní veřejných zakázek podlimitních a veřejných zakázek malého rozsahu. V takovém případě mají zadavatelé postupovat podle složitější procedury.

Podle něj postup ŘSD mohl podstatně ovlivnit výběr nejvhodnějších nabídek. "Nelze vyloučit, že pokud by zadavatel dodržel postup stanovený zákonem, mohl obdržet nabídky i od jiných dodavatelů, kteří mohli zadavateli nabídnout výhodnější podmínky plnění," uvedl Rafaj.

Zakázky ŘSD antimonopolní úřad už několikrát prošetřoval. Například před několika dny úřad zrušil přibližně šestimiliardový tendr na dostavbu dálnice D1 mezi Přerovem a Lipníkem nad Bečvou. ŘSD dostalo také půlmilionovou pokutu, když v tendru téměř za 2,5 miliardy Kč na stavební práce v úseku silnice R6 na Sokolovsku určilo pevnou cenu za část zakázky a v té znemožnilo soutěž mezi uchazeči.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (25.8 + 2.0) *

Zpět na přehled