Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 22. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » ŘSD dostal od ÚOHS další pokutu, má zaplatit 800.000 Kč

ŘSD dostal od ÚOHS další pokutu, má zaplatit 800.000 Kč

ŘSD dostal od ÚOHS další pokutu, má zaplatit 800.000 Kč

4.12.2013 10:38, Zdroj: ČTK

Brno - Ředitelství silnic a dálnic dostalo od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) další pokutu. Má zaplatit 800.000 korun. Chybovalo ve veřejné zakázce na opravu mostu v Trutnově. ČTK to dnes řekl předseda úřadu Petr Rafaj.

ŘSD zadalo zakázku o objemu 57 milionů korun bez DPH bez otevřené soutěže v jednacím řízení bez uveřejnění. ŘSD se proti rozhodnutí neodvolalo. Zakázka je z roku 2011.

"Zadavatel při obhajobě svého postupu argumentoval tím, že stav mostu byl havarijní a opravu bylo třeba provést velice rychle. O špatném stavu mostu nicméně zadavatel věděl nejméně od roku 2007, kdy si nechal provést diagnostický průzkum stavby," uvedl Rafaj.

Podle něj mělo ŘSD dostatečné informace o tom, že se stavebně-technický stav mostu bude či může v budoucnu dále zhoršovat a nebyla tak naplněna zákonná podmínka, že tento krajně naléhavý případ nemohl předvídat.

ÚOHS pokutuje ŘSD za chybné tendry často. V listopadu zveřejnil pokutu 300.000 korun. ŘSD zadalo tři menší tendry v rozporu se zákonem o veřejných zakázkách. Pokuta je už pravomocná, ŘSD se proti ní neodvolalo.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (22.0 + 10.2) *

Zpět na přehled