Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 22. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » ŘSD bude muset zaplatit pokutu 200.000 korun, platit má i Dubí

ŘSD bude muset zaplatit pokutu 200.000 korun, platit má i Dubí

ŘSD bude muset zaplatit pokutu 200.000 korun, platit má i Dubí

9.11.2015 11:04, Zdroj: ČTK

Brno - Ředitelství silnic a dálnic bude muset zaplatit pokutu 200.000 korun. Dostalo ji od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) za stavbu okružní křižovatky ve městě Dubí, na které se částí peněz podílela i místní radnice, která dostala pokutu 50.000 korun. Rozhodnutí je pravomocné, zjistila ČTK z webu ÚOHS.

ŘSD s městem Dubí zakázku zadávaly společně. Vítězná nabídka společnosti HERKUL byla otevřena až dva dny po nabídkách ostatních firem. Podle ÚOHS takto postupovat ve veřejných tendrech nelze.

"Dodatečným otevřením nabídky dva dny poté, co proběhlo řádné otevírání obálek s nabídkami, byla narušena přezkoumatelnost a veřejná kontrola postupu zadavatele," uvedl v rozhodnutí předseda ÚOHS Petr Rafaj.

Podle něj jsou pochybnosti o regulérnosti soutěže o to větší, že poslední otevřená obálka byla s nabídkou vítězné firmy. "Existoval dostatečný časový prostor pro možnou manipulaci s nabídkou vybraného uchazeče," uvedl Rafaj.

Zakázka na okružní křižovatku je z roku 2012. Firma Herkul vyhrála s cenou přes šest milionů korun. Většinu prací platilo ŘSD, radnice v Dubí hradila necelou třetinu této částky.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (22.6 + 20.5) *

Zpět na přehled