Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 22. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Roztoky chybovaly při výběru provozovatele vodovodního systému

Roztoky chybovaly při výběru provozovatele vodovodního systému

Roztoky chybovaly při výběru provozovatele vodovodního systému

28.6.2012 11:24, Zdroj: ČTK

Brno/Roztoky (u Prahy) - Roztoky u Prahy chybovaly při výběru provozovatele vodovodního a kanalizačního systému. Koncesní řízení, které vypsaly loni v únoru, nyní zrušil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). ČTK to zjistila z webu úřadu. Rozhodnutí je pravomocné. Město kvůli tomu podá žalobu k soudu, nebo vyhlásí nové koncesní řízení.

ÚOHS našel v koncesním řízení několik chyb. Podle úřadu Roztoky nedodržely zásady rovného zacházení a zákazu diskriminace. Město údajně nejednalo se všemi dodavateli stejně, když k vysvětlení předložených dokladů prokazujících splnění kvalifikace vyzvalo pouze tři ze čtyř firem.

Starosta Jan Jakob (TOP 09) dnes ČTK řekl, že radnice zadání koncesního řízení "zdědila" po bývalém vedení obce ve fázi vyhodnocování a bylo výhodnější proces dokončit, protože trvá dlouho. Nyní se obec bude radit s právníky, jestli se má kvůli rozhodnutí ÚHOS soudit nebo udělat nové řízení.

"V tom druhém případě je nevýhodou, že ti, co se zúčastnili soutěže v tuto chvíli, po tom zrušení vědí, jaké ostatní dávali nabídky, což je trošku problematické pro tu novou soutěž," poznamenal Jakob. U soudní varianty se musí vyhodnotit, jestli je šance u soudu uspět. Problémem se podle něj bude na nejbližším jednání zabývat městská rada, v případě nového koncesního řízení i zastupitelstvo.

Podle ÚOHS byly v koncesním řízení i další chyby. Roztoky nakonec vybraly nabídku společnosti Severočeské vodovody a kanalizace. Podle úřadu, ale tato nabídka měla být z tendru vyřazena.

ÚOHS se případem začal zabývat na základě podání společnosti Stavokomplet z Brandýsa nad Labem.
 

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (18.9 + 44.3) *

Zpět na přehled