Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je úterý 16. 7. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Rozsáhlá oprava mostu ve Štětí začne na jaře příštího roku

Rozsáhlá oprava mostu ve Štětí začne na jaře příštího roku

Rozsáhlá oprava mostu ve Štětí začne na jaře příštího roku

22.7.2018 11:30, Zdroj: ČTK

Štětí - Rozsáhlá oprava mostu ve Štětí by mohla začít na jaře příštího roku. Ústecký kraj nyní připravuje zadání veřejné zakázky, náklady se odhadují na zhruba 160 milionů korun bez DPH. Cílem je zvýšit nosnost mostu, přes který vede železniční vlečka papíren, po opravě se zvýší také bezpečnost chodců a cyklistů.

Most je ve špatném technickém stavu, těžší náklady přes něj nemohou jezdit kvůli omezené nosnosti a pro chodce a cyklisty je nebezpečný, protože je od automobilů dělí jen nízké zábradlí. Při opravě také bude zesílena nosná konstrukce.

Součástí rekonstrukce je oprava vlečky, napojení na silnici a změna dopravního uspořádání na straně města tak, aby automobilový provoz byl odveden mimo obytnou zástavbu. "Důležité je, aby oprava byla co nejrychlejší, a představovala tak pro občany co nejmenší zátěž," uvedl hejtman Oldřich Bubeníček (KSČM). Ústecký kraj je vlastníkem komunikace.

Během oprav bude most zhruba půl roku zavřený. Město připravuje na tu dobu zprovoznění přívozu pro chodce a pro cyklisty.

Velký význam má oprava pro papírny, protože v současnosti nákladní auta na most nemohou vjet. "Rekonstrukce štětského mostu je pro Mondi důležitou provozní prioritou, zároveň cítíme odpovědnost vůči městu a okolí. Proto se v projektu od počátku intenzivně angažujeme," řekl ČTK už dříve ředitel společnosti papíren Mondi Roman Senecký. Po opravení a zvýšení kapacity mostu by se podle něj dopravní situace mohla zlepšit. V papírnách pracuje zhruba 740 lidí. Mezi Ústeckým krajem, společností Mondi Štětí a městem byla uzavřena smlouva o spolupráci při zadávání veřejné zakázky na rekonstrukci mostu.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (33.0 + 46.2) *

Zpět na přehled